instagram

Instagram skryje počet „lajkov“ pri príspevkoch v ďalších krajinách

Instagram začal v priebehu apríla testovať pozoruhodnú novinku. Pri príspevkoch užívateľov tejto sociálnej siete odstránil počítadlo srdiečok.

Instagram začal v priebehu apríla testovať pozoruhodnú novinku. Pri príspevkoch užívateľov tejto sociálnej siete odstránil počítadlo srdiečok, teda označení, ktorými dávajú sledovatelia najavo, že sa im fotografia alebo video páči. 

Presný počet „lajkov“ má možnosť vidieť len autor príspevku, nie osoby, ktorým sa daný príspevok zobrazí. Instagram novinku doteraz testoval len v úzkej skupine vybraných užívateľov.

Aktuálne sa však podľa CNN testovanie posúva do ďalších krajín sveta. Ide o Írsko, Taliansko, Japonsko, Brazíliu, Austráliu a Nový Zéland. Podľa tvorcov sociálnej siete viditeľný počet lajkov slúži ako subjektívne meradlo popularity a vytvára priestor pre porovnávanie jednotlivých príspevkov.

Foto: Architectural Digest

Tvorcovia však chcú, aby sa užívatelia sústredili len na fotografie a videá a nie na to, koľko majú na konte lajkov. Niektorým užívateľom sa môže zdať konkrétny príspevok ako kvalitný len kvôli tomu, že nazbieral veľa srdiečok. Pritom sa im osobne páčiť nemusí.

Aké výsledky testovanie prinesie a či sa vôbec táto novinka premietne do bežnej verzie aplikácie pre širokú verejnosť zatiaľ známe nie je. Experiment to je ale minimálne zaujímavý. Na presnom počte reakcií pri príspevkoch dnes totižto stojí prakticky každá sociálna sieť.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať