Medaile zo starej elektroniky

Vznikli zo starej elektroniky. Toto sú medaily pre olympijské hry v roku 2020

Budúcoročné olympijské hry, ktoré prebehnú v Tokyu, rozdajú svojim víťazom medaile zo starej spotrebnej elektroniky. Tu je ich podoba.

Budúcoročné olympijské hry, ktoré prebehnú v Tokyu, rozdajú svojim víťazom medaile zo starej spotrebnej elektroniky. Japonsko už navyše stihlo medzičasom odhaliť aj ich podobu, a to vrátane súvisiacich informácií.

Dokopy vyzbierali takmer 79 ton už nepoužívaných zariadení, medzi ktorými nechýbajú ani smartfóny. Tých bolo viac ako 6 miliónov, píše The Verge.

Verejná zbierka odštartovala zhruba v polovici roka 2017 a trvala až donedávna. Z recyklovaných útrob získali 32 kilogramov zlata, 3 500 kilogramov striebra a 2 200 kilogramov bronzu.

Zadná strana
Zadná strana

Za vizuálnym vzhľadom stojí miestny dizajnér Junichi Kawanishi, ktorého vybrali spomedzi 400 uchádzačov. Priemer každého jedného kúsku dosahuje 85 milimetrov a na najhrubšom mieste merajú 12,1 milimetra. Zlatá medaila pozostáva z kombinácie 6 gramov zlata a čistého striebra. Bronzová zase z červenej zliatiny mosadze, ktorú tvorí 95 percent medi a 5 percent zinku.

K odhaleniu medailí došlo rok pred štartom nadchádzajúcej Olympiády. Viac informácií nájdete priamo na jej oficiálnom webe.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať