Medaile zo starej elektroniky

Vznikli zo starej elektroniky. Toto sú medaily pre olympijské hry v roku 2020

Budúcoročné olympijské hry, ktoré prebehnú v Tokyu, rozdajú svojim víťazom medaile zo starej spotrebnej elektroniky. Tu je ich podoba.

Budúcoročné olympijské hry, ktoré prebehnú v Tokyu, rozdajú svojim víťazom medaile zo starej spotrebnej elektroniky. Japonsko už navyše stihlo medzičasom odhaliť aj ich podobu, a to vrátane súvisiacich informácií.

Dokopy vyzbierali takmer 79 ton už nepoužívaných zariadení, medzi ktorými nechýbajú ani smartfóny. Tých bolo viac ako 6 miliónov, píše The Verge.

Verejná zbierka odštartovala zhruba v polovici roka 2017 a trvala až donedávna. Z recyklovaných útrob získali 32 kilogramov zlata, 3 500 kilogramov striebra a 2 200 kilogramov bronzu.

Zadná strana
Zadná strana

Za vizuálnym vzhľadom stojí miestny dizajnér Junichi Kawanishi, ktorého vybrali spomedzi 400 uchádzačov. Priemer každého jedného kúsku dosahuje 85 milimetrov a na najhrubšom mieste merajú 12,1 milimetra. Zlatá medaila pozostáva z kombinácie 6 gramov zlata a čistého striebra. Bronzová zase z červenej zliatiny mosadze, ktorú tvorí 95 percent medi a 5 percent zinku.

K odhaleniu medailí došlo rok pred štartom nadchádzajúcej Olympiády. Viac informácií nájdete priamo na jej oficiálnom webe.

Total
6
Zdieľaní