nokia 9 pureview

Päť fotoaparátov a výkonný čipset. Vylepšenú Nokiu 9.1 PureView spoznáme ešte tento rok

Fínska spoločnosť HMD Global predstavila vo februári 2019 Nokiu 9 PureView – prvý smartfón s 5 fotoaparátmi, ktoré využívajú technológie spoločnosti Light.

Fínska spoločnosť HMD Global predstavila vo februári 2019 Nokiu 9 PureView – prvý smartfón s 5 fotoaparátmi, ktoré využívajú technológie spoločnosti Light.

Nokia 9 PureView síce nie je čistokrvnou vlajkovou loďou, no ide zatiaľ o najlepšie vybavený smartfón s čistým operačným systémom Android z produkcie HMD Global.

Vysoké očakávania trochu schladili následné recenzie, v ktorých hodnotitelia kritizovali napríklad pomalú aplikáciu fotoaparátu alebo nekonzistentnú kvalitu zhotovených snímok. Problémy mal aj snímač odtlačkov prstov, ktorý kladne reagoval balíček žuvačiek.

Tvorcovia chcú vylepšiť renomé aktualizovanou verziou smartfónu, ktorá by mohla konečne konkurovať ostrieľaným hráčom vlajkovej kategórie. Podľa webu nokiapoweruser.com výrobca niekedy koncom tohto roka predstaví model Nokia 9.1 PureView.

nokia 9.1
Súčasná Nokia 9 PureView Foto: Nokia

Nový model bude poháňať čipset Snapdragon 855 a najnovšia verzia operačného systému Android 10 Q s garantovanými rýchlymi a pravidelnými aktualizáciami. Spoľahnúť sa môžeme na veľký OLED displej, dostatok úložného priestoru či dizajnový výstrelok v podobe otvoru v obrazovke pre selfie kameru.

TIP REDAKCIE
Trvalo to, no dočkali sme sa: Instagram konečne umožní nahrávanie fotiek a videí cez desktop

Najdôležitejšie vylepšenia ale pochopiteľne zasiahnu päticu fotoaparátov. Vývojári pracujú na optimalizácii softvérových algoritmov, ktorá eliminuje lenivý chod aplikácie fotoaparátu. Snímače obrazu by mali dokázať zhotoviť ešte lepšie zábery v situáciách s nedostatočným osvetlením.

Dokonca sa má pracovať na špeciálnych schopnostiach, ktoré budú zamerané na video. Už len technologickým bonusom bude kompatibilita s 5G sieťami, ktoré sú pre bežných zákazníkov zatiaľ dostupné len v niekoľkých krajinách.

Svoju úlohu tiež zohrá cena, ktorá snáď podlezie prémiovú high-end konkurenciu.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať