Nintendo Switch

Switch Mini je na ceste: Nintendo by tento rok malo predstaviť až dve nové konzoly

Špekulácie okolo malej hernej konzoly Nintendo Switch Mini neboli podľa všetkého až tak ďaleko od reality. Tu je dôkaz.

Špekulácie okolo dvoch nových herných konzol so značkou Nintendo neboli podľa všetkého až tak ďaleko od reality. Odhalené príslušenstvo pre Switch Mini po novom prezrádza, že sa kompaktnej verzie predsa len dočkáme. Predstavenie môže prebehnúť ešte počas tohto roka.

Naznačuje to portfólio čínskeho e-shopu HonSon, kde sa webu Nintendolife podarilo objaviť doplnky pre zatiaľ neexistujúcu konzolu. Z dostupných informácií môžno ale vydedukovať, že pôjde o rozmerovo menšiu alternatívu súčasného modelu Switch so slabšou hardvérovou výbavou. Preto by mala klesnúť i samotná cenovka. Je však otázne, o ako veľkej sume sa tu bavíme.

K predstaveniu Switch Mini zrejme dôjde už počas nadchádzajúcich týždňov. Predčasné zaradenie príslušenstva do ponuky možno totiž považovať za akési znamenie príchodu novinky.

Predajca chcel týmto krokom upútať pozornosť technologických médií, čo sa mu nakoniec i podarilo. Podobnú taktiku využívajú aj obchody, ktoré sú zamerané na smartfóny.

TIP REDAKCIE
Japonsko sa konečne lúči s disketami. Ich výroba bola ukončená ešte pred 10 rokmi
Príslušenstvo pre Switch Mini
Príslušenstvo pre Switch Mini

Hovorca e-shopu HonSon sa k odhaleniu odmietol vyjadriť, pretože produkty súvisia s utajovanými informáciami, ktoré nám Nintendo prezradí až v neďalekej budúcnosti.

Kompaktnejšie rozmery

Nová herná konzola Switch Mini vraj ponúkne menšiu uhlopriečku, čo otvorí dvere zmenšeniu tela. Momentálne ale nevieme povedať, o akej veľkosti displeja sa tu bavíme. Súčasná verzia má 6,2″ obrazovku, takže možno očakávať niečo pod 5 palcov.

Z obrázkov uniknutého príslušenstva zároveň vyplýva, že novinka dostane nerozoberateľnú konštrukciu. A to pre potenciálnych zákazníkov znamená iba jedno – nebudú môcť odpojiť prítomné herné ovládače a použiť dok s televízorom.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať