Nintendo Switch

Spoločnosť Nintendo má za sebou ďalší štvrťrok. V čistom zarobila 1,6 miliardy $

Aj po dvoch rokoch konzola Nintendo Switch doslova mizne z pultov obchodov. Spoločnosť dokázala za posledný štvrťrok predať 2,13 milióna kusov.

Aj po dvoch rokoch konzola Nintendo Switch doslova mizne z pultov obchodov. Ako už informoval server Engadget, spoločnosť dokázala za posledný štvrťrok predať 2,13 milióna kusov, čím posúva celkový počet na necelých 37 miliónov.

V priebehu dvoch rokov dokázala spoločnosť Nintendo predať už viac ako 36 miliónov konzol Switch, čo je skutočne úctyhodné číslo. Je potešujúce, že predaje v tomto smere stále rastú, čo dokazujú aj výsledky z rovnakého obdobia v minulom roku, kedy sa predalo „len“ 1,88 milióna konzol.

Nie je to dosť

Aj keď hovoríme o slušných číslach, pre Nintendo to nie je dosť. Plán na aktuálny fiškálny rok totiž hovorí o 18 miliónoch predaných kusoch. To znamená, že pokiaľ spoločnosť skutočne plánuje dodržať svoj cieľ, bude musieť počas jesene a zimy poriadne zamakať. Musíme však podotknúť, že druhé dve ročné obdobia bývajú pre väčšinu spoločností oveľa výnosnejšie ako tie prvé.

Darilo sa softvéru

Čo sa týka softvéru, Nintendo v tomto štvrťroku predstavila jeden veľký titul – Super Mario Maker 2. Spoločnosti sa podarilo predať celkovo 2,42 milióna kópií, čo je viac než slušný výkon, keďže hra vyšla len 28. júna, teda dva dni pred koncom štvrťroku.

Titul spoločnosti zarobil nemalé peniaze, vďaka čomu predajné čísla v oblasti softvéru vzrástli na 22,62 milióna. V porovnaní s minulým rokom hovoríme o 25,9-percentnom náraste.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Sumarizácia

Aby sme si to zosumarizovali, v čistom spoločnosť zarobila 1,6 miliardy dolárov, čo je oproti minulému roku 100-miliónový nárast. Na druhú stranu, spoločnosť nepotešil pokles prevádzkového zisku (252 miliónov dolárov) a ani bežného zisku (205 miliónov dolárov).

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať