NASA zverejnila pôsobivé panorámy z vesmírnych misií Apollo

S prichádzajúcim 50. výročím prvého pristátia na Mesiaci sa NASA rozhodla vydať skutočne pôsobivé panorámy z misií Apollo, ktoré nám umožňujú pozrieť sa na povrch našej prirodzenej družice z úplne iného uhla.

S prichádzajúcim 50. výročím prvého pristátia na Mesiaci sa NASA rozhodla vydať skutočne pôsobivé panorámy z misií Apollo, ktoré nám umožňujú pozrieť sa na povrch našej prirodzenej družice z úplne iného uhla. Na novinku upozornil server BGR.

Panorámy, ktorú svetoznáma vesmírna agentúra zverejnila, spájajú dokopy fotografie zachytené jednotlivými astronautmi. A musíme uznať, že výsledok skutočne stojí za to.

NASA celú galériu, ktorá pozostáva zo 45 fotografií, umiestnila na svoj oficiálny profil na stránke flickr.com. Nájdete v nej aj zábery z pristátia modulov Apollo 16, Apollo 17 či Apollo 11.

Spomienky veterána

“Masívne múry údolia Taurus-Littrow sú brilantne osvetlené Slnkom. Stúpajú do výšok viac ako 1 400 metrov na severe a 2 100 metrov na juhu. Vrcholy sú postavené proti čiernej oblohe, čo je kontrast, aký návštevníci zo Zeme nikdy predtým nevideli. Pri pohľade nad vysoký múr údolia môžete vidieť domov, modrú Zem s oblakmi vzdialenú len 384 400 kilometrov,” spomína Harrison Schmitt, člen misie Apollo 17, pri pohľade na jednu z panorám.

Menší náhľad na niektoré zo zverejnených fotografií vám ponúkame aj priamo tu.