Mi Health: Xiaomi má novú aplikáciu pre sledovanie zdravia

Xiaomi je na poli fitness príslušenstva veľkým hráčom. Spoločnosť má k dispozícii celý rad produktov počínajúc od lacného náramku Mi Band až po oveľa drahšie inteligentné hodinky.

Xiaomi je na poli fitness príslušenstva veľkým hráčom. Spoločnosť má k dispozícii celý rad produktov počínajúc od lacného náramku Mi Band až po oveľa drahšie inteligentné hodinky. Príslušenstvo hravo spolupracuje s aplikáciou Mi Fit, ktorú určite poznajú všetci nadšenci Xiaomi. Čínsky výrobca teraz pripravuje ďalšiu aplikáciu – Mi Health.

Xiaomi Mi Health bude na rozdiel od Mi Fit zameraná skôr na zdravie, než na fitness aktivity. S informáciou o existencii Mi Health informoval server XDA-Developers, ktorý ďalej podotkol, že Mi Health sa (ne)nápadne podobá na Google Fit. Vzhľadom na to, že služby Google sú v Číne blokované sa dá predpokladať, že Mi Health má byť akousi náhradou.

Mi Health dokáže zaznamenávať fyzickú aktivitu
Na základe toho potom vypočíta skóre

Samotná aplikácia dokáže sledovať aktivity, ako kroky, spálené kalórie, spánok či dokonca menštruačný cyklus. Na základe zozbieraných dát potom vypočítava skóre, ktoré má používateľovi poskytnúť pohľad na to, ako sa v daný deň snažil. Ak je treba, aplikácia sa používateľa pokúsi povzbudiť k viac pohybu.

TIP REDAKCIE
Sony chce žalovať firmu, ktorá predáva bočné kryty na PlayStation 5

Mi Health je momentálne dostupná len v beta verzii MIUI pre čínsky trh. To či dorazí aj do Google Play nateraz ostáva malou záhadou. Tipujeme, že sa tak však nakoniec stane a Xiaomi tak bude ponúkať dve riešenia – jedno pre športovcov a druhé pre ľudí, ktorí len chcú sledovať svoje zdravie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať