Xiaomi

Xiaomi Mi Band 4 je obrovský úspech: Za 8 dní ho kúpilo 1 milión ľudí

Spoločnosť Xiaomi predstavila novú generáciu športového náramku Mi Band 4 11. júna. Na domácej pôde výrobcu v Číne je o tento náramok obrovský záujem.

Spoločnosť Xiaomi predstavila novú generáciu športového náramku Mi Band 4 11. júna. Na domácej pôde výrobcu v Číne je o tento náramok obrovský záujem. Výrobca na sociálnej sieti Weibo informuje o vysokom dopyte.

Len v priebehu 8 dní si náramok zakúpilo jeden milión zákazníkov. V istom momente výrobca zaznamenal 5 000 objednávok len behom jednej hodiny. Mi Band 4 sa tak stal najrýchlejšie sa predávajúcim zariadením výrobcu z kategórie nositeľných zariadení.

Xiaomi Mi Band 4 má oproti predchodcovi farebný OLED displej, výkonnejšie senzory pre presnejšie zaznamenávanie športových aktivít či napr. NFC čip. Verzia s NFC je však dostupná len v Číne.

Náramok si však zachoval dlhú výdrž na jedno nabitie, ktorá bola pri predošlej generácii predmetom snáď každej pozitívnej recenzie. Typ s NFC vydrží na jedno nabitie 15 dní, verzie bez NFC až 20 dní pri bežnom používaní.

mi band 4
Foto: mi.com

Čína je obrovským trhom a Mi Band 4 je na mieste pomery lacný. 1 milión predaných kusov na tamojšom trhu až takým výnimočným rekordom teda nie je, aj keď je údaj určite pôsobivý.

Skôr nás bude zaujímať, ako sa náramok uchytí v medzinárodnom meradle. Predaj v Európe sa už pomaly rozbieha a naplno by sa mal prejaviť niekedy v tomto a budúcom týždni.

TIP REDAKCIE
Na Apple Watch sa nechytá nikto, hodinky sú ďaleko pred konkurenciou

V európskych končinách sa bude predávať pod upraveným názvom Mi Smart Band 4 s o niečo vyššou cenou pohybujúcou sa okolo sumy 40 EUR. Xiaomi Mi Band je vo všeobecnosti najpredávanejším fitness náramkom sveta. Nová generácia tento status s najväčšou pravdepodobnosťou udrží.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať