bixby tlacidlo

KONEČNE: Samsung po 2 a pol roku končí s tlačidlom Bixby

Od predstavenia Samsung Galaxy Note 10 nás delia už len 2 týždne, čo znamená, že sa o ňom postupne dozvedáme čoraz viac informácií.

Od predstavenia Samsung Galaxy Note 10 nás delia už len 2 týždne, čo znamená, že sa o ňom postupne dozvedáme čoraz viac informácií. Vieme, že príde v dvoch „príchutiach,“ dostupné budú šialené špecifikácie ako 12 GB RAM či 512 GB pamäte a chýbať nebude ani 5G verzia.

Jedna vlastnosť sa však vedomia verejnosti akosi vyhýba. Tou vlastnosťou je chýbajúce fyzické tlačidlo Bixby, ktoré mi liezlo na nervy od predstavenia Samsung Galaxy S8 a S8+ na jar 2017. Po dva a pol roku si tak Samsung konečne uvedomil, že Bixby na smartfóne takmer nikto nepoužíva, tobôž nie u nás, na Slovensku. Jediného využitia sa dočkal vtedy, keď sme ho omylom stláčali v presvedčení, že ide o tlačidlo pre zapnutie telefónu.

Problém s Bixby nie je v tom, čo dokáže ale to, ako ho Samsung poňal. Bixby bohužiaľ nie je tak výkonný a rýchly systém ako Google asistent. V čom je však naopak dobrý, je automatizácia systému, z čoho by Samsung mohol ťažiť viac, než sa na prvý pohľad môže zdať. Rutiny Bixby sú naozaj výbornou vecou, potrebujú však ešte kúsok lásky zo strany vývojárov.

Na telefónoch nie, na hodinkách áno?

Samsung bude s najväčšou pravdepodobnosťou Bixby presadzovať na nositeľných zariadeniach. Očakávame, že sa tlačidlo pre spustenie asistenta objaví aj na pripravovanom nástupcovi hodiniek Galaxy Watch.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: 4ka zverejnila vianočnú ponuku na rok 2021. Zlacňuje služby aj telefóny!

Ako sa vám (ne)páčilo fyzické tlačidlo Bixby? Bude vám chýbať alebo ste s jeho odstránením spokojní? Dajte nám vedieť!

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať