Medaila Neila Armstronga z misie Apollo 11 sa predala za vyše 2 milióny dolárov

Ide o jedno z troch existujúcich ocenení.

0
BGR

Od 50. výročia prvého úspešného pristátia na Mesiaci, inak známeho ako misia Apollo 11, nás delí už len pár dní. A keďže sa blíži výročie tak významnej udalosti, prečo na ňom trochu nezarobiť?

Jedna z troch

Práve túto otázku si zrejme položil pôvodný majiteľ medaily Neila Armstronga, ktorá sa spolu s ním viezla na Mesiac a následne späť na Zem. Významná pamiatka zanechaná po najznámejšom astronautovi všetkých čias sa totiž práve vydražila za vyše 2 milióny dolárov, informuje BGR. Reč je o jednej z celkom troch existujúcich medailí, ktoré patrili legendárnej vesmírnej skupine.

„Áno, na palube Apollo 11 boli tri medaily, avšak iba jedna z nich patrila prvému človeku, ktorý kedy položil nohu na povrch Mesiaca – Neilovi Armstrongovi“, hovorí listina zverejnená organizáciou Heritage Auctions.

TIP REDAKCIE
VIDEO Starship v akcii: Pozri si animáciu letu vesmírnej lode

O medailu bol skutočne obrovský záujem, o čom svedčí aj jej konečná cena vo výške 2 055 000 dolárov. Jej nový majiteľ si teda za 7-cifernú sumu privlastnil jeden z najvýznamnejších artefaktov na Zemi, ktorý určite nebude chýbať oslave spomínaného 50. výročia misie Apollo 11, ktorá sa uskutoční 20. júla.