zranitelnost

Lacným telefónom svitá na lepšie časy: Čipset Snapdragon 215 im ponúkne more možností

Qualcomm prichádza so svojím novým projektom, ktorým je procesor Snapdragon 215. Poháňať bude telefóny v cenovom rozmedzí od 60 do 130 dolárov (cca od 50 do 120 eur), informuje server Engadget.

Qualcomm prichádza so svojím novým projektom, ktorým je procesor Snapdragon 215. Poháňať bude telefóny v cenovom rozpätí od 60 do 130 dolárov (cca od 50 do 120 eur), informuje server Engadget.

Jeho cieľom je poskytnúť lacným telefónom vyšší výkon, vďaka čomu sa s nimi môžu výrobcovia ešte viac vyhrať. Vďaka 64-bitovej architektúre je čipset Snapdragon 215 až o 50 percent rýchlejší než jeho predchodca. Vyššia rýchlosť sa ukáže najmä pri zatváraní a otváraní aplikácií.

Kvalitnejší displej, fotografie aj videá

Tu však skvelé možnosti, ktoré čipset poskytuje, nekončia. Snapdragon 215 podporuje HD+ (1 560 x 720) displej s pomermi strán 19,9 : 9. Okrem obrazovky však prináša inovácie aj do fotoaparátu. Ide totiž o prvý čip zo série, ktorý dokáže spolupracovať s dvomi fotoaparátmi pre portrétový efekt. To taktiež znamená, že fotky budú oveľa ostrejšie a videá budú môcť byť natáčané v 1080p.

DSP v balíku

Efekt procesoru Snapdragon 215 však spoznáme najmä vo vnútri zariadenia, dokonca aj v oblasti batérie. Konkrétne hovoríme o jej výdrži. Qualcomm totiž tvrdí, že čipset bude vybavený DSP (Digital Signal Processor) Hexagon procesorom, ktorý údajne umožní až 5-dňové nepretržité prehrávanie hudby. Do jeho rozsahu schopností však spadajú aj GPS aplikácie, ktoré vďaka nemu pobežia oveľa dlhšie.

Nesmieme zabudnúť ani na kolaboráciu s grafickým procesorom Adreno 308, ktorý prinesie až o 28 percent rýchlejšie renderovanie.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!

Čipset naďalej ponúka kompatibilitu s platbami cez NFC, podporu až pre dve SIM karty či 802.11ac Wi-Fi, vďaka čomu sa môžete tešiť na sťahovanie o rýchlosti 433 Mbit/s.

Musíme však poznamenať, že toto sú možnosti, ktoré ponúka samotný čipset. Je už len na uvážení výrobcov, ktoré z nich využijú pri vývoji svojho nového cenovo dostupného telefónu.

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať