Tesla Model X

Elon Musk: Staré Tesly čoskoro dostanú hardvér pre plnohodnotného autopilota

Novšie verzie elektromobilov z portfólia automobilky Tesla disponujú hardvérom, ktorý im jedného dňa umožní využívať plnohodnotného autopilota.

Novšie verzie elektromobilov z portfólia automobilky Tesla disponujú hardvérom, ktorý im jedného dňa umožní využívať plnohodnotného autopilota. Tie staršie sú obmedzené na určitú úroveň autonómie, takže nemôžu dosiahnuť možné maximum. Teda aspoň zatiaľ.

Veci by sa totiž mali už onedlho zmeniť. Ako nám prezradil sám Elon Musk, majitelia starších elektromobilov dostanú koncom roka príležitosť vylepšiť ich útroby. A to úplne zdarma.

Za výmenu kľúčového čipu, vďaka ktorému sú k dispozícii samojazdiace kapacity, by totiž nemali zaplatiť ani jeden cent. Nový hardvér otvorí dvere 5. úrovni autonómie, čo pre používateľa znamená plnohodnotného autopilota. Nie však hneď, ale až postupom času.

Podmienkou ale je, aby mali plnohodnotné kapacity už kúpené. V opačnom prípade ich výmena vyjde niekoľko tisícok eur.

Chce to čas

Cesta k možnému maximu ešte nejaký ten čas potrvá. Momentálne sa nachádzame niekde v strede, čiže je reč o úrovni niekde medzi 2. a 3. stupňom.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Hardvér je už síce pripravený, no bez softvéru je nám k ničomu. Jeho dokončenie by malo prebehnúť niekedy v polovici roka 2020, tvrdí šéf americkej automobilky, takže si ešte pár mesiacov počkáme.

Keď však bude pripravený aj ten, nastane nevyhnutná fúzia hardvéru so softvérom a od tej chvíle nebude treba venovať riadeniu vozidla absolútne žiadnu pozornosť. O všetko sa postará plnohodnotný autopilot, pri ktorom môžeme za volantom i spať.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať