Alza

Alza: Predaj inteligentných produktov rastie, uvažujeme aj nad výstavbou centra elektromobility

Internetový gigant Alza sa chce ešte väčšmi angažovať v oblasti elektromobility, o čom svedčia aj jeho posledné úvahy. Na novinku upozornil portál MediaGuru.

Internetový gigant Alza sa chce ešte väčšmi angažovať v oblasti elektromobility, o čom svedčia aj jeho posledné úvahy. Na novinku upozornil portál MediaGuru.

Predaje rastú

Spoločnosť sa rozhodla zdvojnásobiť plochu pražského showroomu, ktorá je určená na prezentáciu SmartHome produktov. Konkrétne hovoríme o celých 62 štvorcových metroch, ktoré poslúžia na vystavenie 200 inteligentných zariadení od celkovo 77 firiem.

Dôvod rozšírenia SmartHome je neustále rastúci predaj, ktorý sa medziročne zvýšil o až 94 percent. Medzi najpredávanejšie produkty patria svetlá, hlasoví asistenti, ktorých predaje medziročne vzrástli o 300 percent, či inteligentné kamery.

Centrum elektromobility

Na priaznivý rast predaja nadväzuje skutočne zaujímavý nápad – vybudovanie centra elektromobility. Ide o stredisko, kde sa nadšenci môžu kochať modernými technológiami. K tejto téme sa vyjadril aj Ján Moudřík, riaditeľ expanzie a facility: “Radi by sme prerobili juhovýchodné námestie na zelenšiu a pokojnejšiu parkovaciu časť. Ďalej by sme chceli vybudovať zážitkové centrum plné inovácií a zaujímavých technológií – okrem iného napríklad aj nové informačné centrum elektromobility pre všetkých Pražanov.”

Z toho vyplýva, že pokiaľ Alza v budúcnosti zrealizuje svoje plány, stane sa tak na území hlavného mesta Českej republiky. Od centra elektromobility nás teda bude deliť niekoľkohodinová cesta, čo ale pre vášnivých fanúšikov inovácií či technológií nebude prekážkou.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)
Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať