Huawei

USA odkazujú Nemecku: Ak siahnete po 5G od Huawei, budete mať problém

Nemecko dostalo na výber. Pokiaľ by jeho mobilní operátori siahli po 5G technológii od Huawei, tak stratí prístup k inteligencii USA.

Nemecko dostalo na výber. Pokiaľ by táto ekonomicky vyspelá európska krajina a jej mobilní operátori siahli po 5G technológii od Huawei alebo iných čínskych spoločností, tak stratí prístup k inteligencii Spojených štátov amerických.

Niečo také síce čaká každého jedného spojenca USA, no Nemecko na rozdiel od iných krajín aspoň kladie odpor. Telekomunikačný gigant nie je totiž podľa miestnych odborníkov absolútne žiadnou kybernetickou hrozbou. Svet sa navyše zatiaľ nedočkal ani žiadnych poriadnych dôkazov, iba množstva takmer bezvýznamných vyhlásení.

Za ostrým odkazom stojí americký ambasádor Richard Grenell, informuje plátok The Wall Street Journal. Ten tvrdí, že ak Nemci siahnu po 5G od čínskych výrobcov, ako je napríklad Huawei, ich bezpečnostné agentúry stratia príležitosť kooperovať s USA na takej úrovni, na akej s nimi momentálne kooperujú. Boja sa o svoju národnú bezpečnosť, kvôli čomu môžu odmietnuť poskytovať prístup k takzvanej zdieľanej inteligencii.

Striktné bezpečnostné opatrenia

Keďže už Nemecko začalo s implementáciou striktných opatrení, prostredníctvom ktorých chce zlepšiť kybernetickú bezpečnosť krajiny, je veľmi nepravdepodobné, že začne počúvať odporúčania Spojených štátov amerických. Ak s tým teda budú pokračovať i naďalej, prídu o strategických spojencov.

Ako píše web TechSpot, jedno z viacerých interných vyšetrovaní dospelo k záveru, že aj keby Nemci kontroverznú 5G technológiu predsa len kúpili, jej výrobcovi neumožní zachytávať citlivé dáta a posielať ich do Číny. A to je hlavným problémom.

Total
11
Zdieľaní