elon musk

The Boring Company púta pozornosť investorov. Hodnota vzrástla na 920 miliónov dolárov

Elonove plány sa pomaly, ale isto napĺňajú. Pokiaľ to takto pôjde ďalej a The Boring Company bude stále rásť, môžeme očakávať skutočne veľké veci.

Nápad Elona Muska týkajúci sa prepojenia veľkých miest prostredníctvom Hyperloopu začína získavať čím ďalej viac a viac popularity, no najmä aj pozornosť investorov. Ako už upozornil server Engadget, spoločnosť The Boring Company z akcií doposiaľ zarobila slušných 120 miliónov dolárov.

Cieľom investícií je umožniť spoločnosti vybudovať podzemný systém tunelov, ktorý by zabezpečoval doslova bleskovú prepravu medzi veľkými a kľúčovými mestami ako je Washington, DC, New York, Los Angeles a San Francisco. Hlavní investori po najnovšom na zoznam miest dopísali aj Silicon Valley či Dubaj.

Takmer miliardová hodnota

Spolu s najnovšími ziskami teda hodnota Elonovho startupu vzrástla na 920 miliónov dolárov. Zaujímavé je, že ohromný záujem investorov prichádza len niekoľko mesiacov po tom, ako The Boring Company získala svojho prvého zákazníka – Kongresové centrum v Las Vegas. Spoločnosť startupu ponúkla 48,6 milióna dolárov za vybudovanie tunela, ktorý by prepravoval ľudí naprieč 80 hektármi konferenčných priestorov.

TIP REDAKCIE
Elektromobil od Xiaomi? Výroba sa rozbehne v roku 2024

Elonove plány sa teda pomaly, ale isto napĺňajú. Pokiaľ to takto pôjde ďalej a The Boring Company bude stále rásť, môžeme očakávať skutočne veľké veci. Veríme, že Hyperloop bude len začiatkom.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať