Hodnota Apple Park je 4 miliardy dolárov: Je jednou z najdrahších budov na Zemi

Hodnota neo-futuristického komplexu Apple Park bola vyčíslená na vyše 4 miliardy amerických dolárov.

Hodnota neo-futuristického komplexu Apple Park bola vyčíslená na vyše 4 miliardy amerických dolárov. Údaje uvedené odhadcom zo Santa Clara County boli ďalej spracované serverom 9to5Mac.

Podľa odhadcu Davida Ginsborga je samotná hodnota budovy Apple Park okolo 3,6 miliardy dolára (3,19 miliardy EUR). Len čo ale do tejto hodnoty započítate aj vybavenie, ako sú napríklad počítače či nábytok, cena budovy obvykle vzrastie. Inak tomu nie je ani v tomto prípade, kedy hodnota poskočila z 3,6 miliardy dolára na 4,17 miliardy dolára (3,69 miliardy EUR).

Nejednoduchá úloha

David potvrdil, že presné vyčíslenie hodnoty Apple Park nebolo jednoduché, keďže všetko je robené na mieru: “Každý kúsok je vyrobený na mieru, no stále ide len o kancelársku budovu, čo znamená, že sme k nej boli schopní priradiť číslo.”

Zaraďuje sa medzi velikánov

So svojou čerstvo vyčíslenou hodnotou sa Apple Park stáva jednou z najdrahších budov na Zemi, medzi ktoré už patria známe kolosy ako veže Abrádž al-Bajt (15 miliardy USD) či Masjid al-Haram (100 miliardy USD). Okrem nich sa medzi najdrahšie budovy sveta zaraďuje aj v roku 2001 zničené Svetové obchodné centrum.

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy

Nemalé dane

Apple musí platiť 1-percentnú daň z nehnuteľnosti ročne, čo je 40 milióna USD (35 milióna EUR) za tento rok. Z tejto hodnoty ide 25 percent miestnej základnej škole, 15 percent hasičskému zboru.

https://www.youtube.com/watch?v=JHi-WGFGWek

Total
54
Zdieľaní
Total
54
Zdieľať