Nový Mini Cooper od BMW

BMW ide s dobou: Toto je elektrický MINI Cooper. Na jedno nabitie prejde 270 km

Nemecký gigant z automobilového priemyslu predstavil dlho očakávaný elektromobil. Nový MINI Cooper SE stojí na architektúre BMW i3.

Nemecký gigant z automobilového priemyslu predstavil dlho očakávaný elektromobil. Nový MINI Cooper SE stojí na architektúre BMW i3 a čo sa týka jeho vzhľadu, pripomína model MINI 3 Door. Koľko teda stojí?

Výrobca si za novinku pýta 32 500 eur. Ide o najnižšiu možnú cenovku, za ktorú dostanete základnú verziu.

Najlepšia verzia ponúkne výkon o veľkosti 184 konských síl, krútiaci moment 270 Nm a zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za 7,3 sekundy. Prítomná 32,6 kWh batéria zase dokáže poskytnúť dostatok šťavy na to, aby používateľ novinky prešiel 270 km. Samozrejme, na jedno nabitie.

Dopĺňanie šťavy môže prebiehať pri maximálnej kadencii 50 kW, informuje Electrek. To znamená, že za zhruba pol hodinu budeme niekde na 80 percentách. Pripájanie k sieti zabezpečuje ako port Type 2, tak aj CCS Combo 2.

“Nový MINI Cooper SE je prvým modelom, ktorý spája elektromobilitu v mestskom prostredí s typickými vlastnosťami značky, ktorá zakladala segment prémiových malých automobilov. Prvý čisto elektrický model britskej značky je nefalšovaným MINI. Vozidlo vychádza z modelu MINI 3-dverové. Rozmery, dizajn, priestor a atmosféra interiéru nového MINI Cooper SE jasne vychádzajú z konvenčne poháňaného modelu. S plne elektrickou verziou sa totiž počítalo už pri jeho vývoji,” uvádza tlačová správa spoločnosti BMW.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

Výroba bude prebiehať v Spojenom kráľovstve. Proces spustia v priebehu novembra. Už dnes sú však k dispozícii predbežné objednávky, a to vo Francúzsku, Nemecku, Holandsku, Švédsku alebo Nórsku.

Total
37
Zdieľaní
Total
37
Zdieľať