Francúzsko bude mať vesmírnu vojenskú jednotku, jej cieľom má byť ochrana satelitov

Po Spojených štátoch tu máme ďalšiu krajinu, ktorá sa chystá vytvoriť vlastnú vesmírnu jednotku ako súčasť ozbrojených síl.

Po Spojených štátoch tu máme ďalšiu krajinu, ktorá sa chystá vytvoriť vlastnú vesmírnu jednotku ako súčasť ozbrojených síl. Na novinku upozornil server Engadget.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa s verejnosťou podelil o svoj plán vytvoriť vojenskú jednotku s cieľom ochrániť vesmírne satelity, ktorá bude súčasťou vzdušných síl“Divízia posilní ochranu Francúzskych satelitov,” povedal Macron.

Projekt má na obrátkach nabrať už budúci rok v septembri. Výška potrebných finančných prostriedkov však zatiaľ nebola stanovená.

K vyššie uvedenému prehláseniu Macron dodal, že príslušné armádne odvetvie plánuje po čase premenovať na Space and Air Force, čiže Vesmírne a vzdušné sily.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)

Militarizácia vesmíru

Vesmír nebol doposiaľ nijak priamo militarizovaný. Sú tu však neprehliadnuteľné náznaky, že toto tvrdenie pomaly stráca na pravdivosti. Práve teraz totiž hneď niekoľko krajín testuje svoje protisatelitné rakety.

Zatiaľ sa však nie je čoho obávať, keďže ide o pomerne nový “trend”, ktorého prvoradým cieľom, ako už viacero krajín potvrdilo, je obrana, nie útok.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať