Donald Trump

OFICIÁLNE: Ruskí hackeri mohli ovplyvniť americké voľby. Mali prístup k systémom

Volebné systémy USA obsahovali bezpečnostnú dieru, vďaka ktorej si mohli ruskí hackeri robiť takmer čo len chcú.

Volebné systémy USA obsahovali bezpečnostnú dieru, vďaka ktorej si mohli ruskí hackeri robiť takmer čo len chcú. Šokujúci výsledok vyšetrovania miestneho Spravodajského výboru senátu navyše tvrdí i to, že boli priamo napojení na ruskú vládu. Ovplyvnili voľby alebo ich len trošku postrašili?

Američanom ale chýbajú dôkazy. Teda aspoň tie, ktoré súvisia s potenciálnou manipuláciou s hlasmi voličov. V prísno cenzurovanej správe sa totiž uvádza, že komisia nevidela nič, čo by toto obvinenie mohlo oficiálne potvrdiť. Opäť tak prichádzame do kontaktu s obyčajnou špekuláciou.

S neoprávneným prístupom k volebným systémom sú si však istí, a to vo všetkých 50 amerických štátoch. Otázne teda zostáva už iba to, či niektorí z prezidentských kandidátov nevyhral práve vďaka nekalým online aktivitám ruských hackerov.

Ako informuje web The Verge, komplexné vyšetrovanie zistilo, že “ruskí kyber-útočníci boli v pozícii, kedy mohli vymazať alebo zmeniť volebné dáta”.

Vyhral vďaka Rusom?

Prezidentská kampaň Donalda Trumpa bola a ešte aj stále je často spájaná s ruskými hackermi, ktorí mali pomôcť súčasnému americkému prezidentovi s víťazstvom. Až dodnes sme tu však nemali nič, čo by túto špekuláciu oficiálne podporilo. Veci zmenila až nedávna publikácia spomínaného záveru Spravodajského výboru senátu USA.

TIP REDAKCIE
Francúzi modernizujú: Na orbitu vyslali najmodernejšiu vojenskú družicu
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať