Android Q Beta 5: Launchery tretej strany zatiaľ fungujú po starom

Podpora navigácie prostredníctvom gest príde po vydaní stabilnej verzie Android Q.

0
youtube.com

Dočkali sme sa piatej beta verzie systému Android Q, ktorá sa už stihla stretnúť s problémom spojeným s OTA aktualizáciami, a to pri telefónoch Pixel. Máme tu však ďalšie pochmúrnejšie novinky, tentokrát ohľadom populárnych launcherov tretej strany. O novinke informoval server Android Authority.

Čo je to launcher?

Launcher je v podstate aplikácia, ktorú si stiahnete do vášho smartfónu. Jej otvorením spustíte proces, ktorý do určitej miery pozmení vaše používateľské rozhranie (pozadie, ikony, atď.).

Klasická funkcionalita

Pokiaľ sa rozhodnete si takýto launcher (Nova, Lawnchair, Apex či iné) stiahnuť a následne použiť v najaktuálnejšej beta verzii Android Q, automaticky sa aktivuje klasický 3-tlačidlový navigačný systém (viď. nižšie). Navigácia prostredníctvom gest totiž v týchto launcheroch nie je podporovaná.

Android Authority

Hlavný vývojár Action Launcher nenechal veci len tak ležať

Do celej situácie sa však vložil Chris Lacy, hlavný vývojár populárneho Action Launcher, ktorý uisťuje používateľov, že problémy spojené s podporou navigačného systému budú určite vyriešené. Pred vydaním stabilnej verzie Android Q to však určite nebude.

TIP REDAKCIE
OnePlus 7 Pro dostáva veľkú aktualizáciu, vylepšuje fotoaparát a ďalšie funkcie

Riešenie totiž nepríde zo strany vývojára, ale zo strany Google. Chris sa po oboznámení s nepríjemnou novinkou okamžite obrátil na tím pracujúci na systéme Android a zistil, že sa v budúcnosti určite dočkáme opravnej aktualizácie. Špecifický dátum však nepoznáme, keďže predstavitelia tímu obmedzili svoju predpoveď len na „v priebehu tohto roku“.