Američania nevedia, aký telefón vlastnia. Polovica si myslí, že majú 5G

Najnovšie výsledky z ankety publikovanej spoločnosťou Decluttr naznačujú, že majitelia smartfónov Spojených štátoch amerických nie vždy vedia, aké telefóny vlastnia.

Najnovšie výsledky z prieskumu publikovaného spoločnosťou Decluttr naznačujú, že majitelia smartfónov v Spojených štátoch amerických nie vždy vedia, aké telefóny vlastnia. Firma Decluttr sa pritom zaoberá predajom repasovaných zariadení, informoval web Android Authority.

V prieskume zozbierala firma Decluttr odpovede od 2 000 respondentov rôznych vekových skupín (18+). Výsledky sú pritom celkom zarážajúce. Mnohí z opýtaných netušia, aký telefón používajú, ako funguje a ani to, aké funkcie ponúka alebo naopak, neponúka.

Len 50 % ľudí vedelo, aký má telefón

Azda najzaujímavejším kúskom informácie, ktorá vyplávala z nedávneho prieskumu je fakt, že približne len polovica ľudí vedela presne identifikovať model svojho zariadenia. Ľudia museli vyberať z renderov smartfónov rovnakého výrobcu.

Možno (ne)prekvapivo vyznie aj fakt, že majitelia Galaxy S smartfónov vedeli svoj telefón identifikovať podstatne presnejšie, než majitelia iPhonov. Presnejší pohľad poskytuje graf nižšie.

Percentuálny podiel ľudí, ktorí presne identifikovali svoje zariadenie. Zdroj: Decluttr

Nevedia, čo ich telefón ponúka a čo zas neponúka

To, že majitelia Galaxy S smartfónov vedia, aký telefón používajú hneď neznamená, že aj vedia, čo dokáže. Len 40 % z opýtaných totiž vedelo, že ich smartfón ponúka bezdrôtové nabíjanie. Nemyslíme pritom reverzné nabíjanie, ale klasické nabíjanie priložením na bezdrôtovú nabíjačku, čo je pri Samsungu stálou výbavou od čias Galaxy S5.

TIP REDAKCIE
Ušetríte aj 30 €: Hviezdna mapa, počasie alebo hit Monument Valley. Všetky aplikácie a hry v zľave

V tábore Apple to bolo ešte horšie. Len 14 % opýtaných totiž vedelo, že ich smartfón ponúka NFC čip, hlavnú súčiastku zodpovednú za platby cez Apple Pay, resp. konkurenčné systémy.

50 % si myslelo, že ich telefón má 5G

Zarážajúce je aj to, že v niektorých prípadoch si až polovica opýtaných myslela, že ich zariadenie podporuje 5G pripojenie. Je pritom viac než jasné, že ich zariadenia viac než pravdepodobne takéto pripojenie nepodporuje.

Ešte horšie je to, že tí, ktorí označili, že ich smartfón podporuje 5G tvrdili, že rýchlosť pripojenia je pri používaní 5G podstatne rýchlejšie. 5G pritom ešte nepoužívali.

Má váš smartfón 5G?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať