Webová verzia Twitteru sa dočkala ďalšej zaujímavej zmeny dizajnu

Predošlá zmena dizajnu webovej verzie Twitteru prišla na začiatku tohto roka, teda v januári. Nový vzhľad služby však medzi ľuďmi zrejme nebol “dostatočne obľúbený”.

Predošlá zmena dizajnu webovej verzie Twitteru prišla na začiatku tohto roka, teda v januári. Nový vzhľad služby však medzi ľuďmi zrejme nebol “dostatočne obľúbený”, čo viedlo k rozhodnutiu znovu zaexperimentovať. Na zmenu upozornil portál TechCrunch.

Aktuálny vzhľad webovej verzie je pomerne jednoduchý a prehľadný. Na ľavej strane sa nachádza stručný prehľad vášho profilu, počet sledovateľov, sledujúcich či tweetov. V strede sa tradične nachádza stena, kde sa zobrazujú príspevky. Napravo od nej sa nachádza panel s názvom “Koho sledovať”, no okrem neho po novom aj panel odkazujúci na nové zmeny týkajúce sa dizajnu a funkcií.

Práve tento panel a k nemu priložený odkaz je vašou vstupenkou k novému vzhľadu webovej verzie.

Čo ponúka nový dizajn?

Nový vzhľad sa s rozmiestnením jednotlivých prvkov skutočne pohral. Pôvodný krátky prehľad vášho profilu v ľavej časti nahradilo menu, ktoré odkazuje na váš profil, zoznamy, záložky, správy, oznámenia, hlavnú stránku a ďalšie možnosti (viď. nižšie).

Prostredná časť ostala takmer nezmenená a stále slúži pôvodnému účelu, pričom v pravej časti nájdete vyhľadávacie pole, trendy a ako aj v pôvodnej verzii, panel “Koho sledovať”.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Čo sa týka tmavého režimu, ten si v novej verzii môžete aktivovať prostredníctvom dvoch kliknutí (Viac -> Tmavý režim).

Nový dizajn v tradičnom režime
Nový dizajn s aktivovaným tmavým režimom

Nový dizajn však nie je dostupný hneď pre každého. Twitter ho verejnosti sprístupňuje postupne.

Čo si o novom vzhľade myslíte? Vyjadrite svoj názor v priestore pre diskusiu nižšie.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať