Plastový odpad

Odborníci zdvíhajú prst: Človek týždenne skonzumuje až 5 gramov plastu!

Odborná analýza No Plastic in Nature po novom odhalila, že jeden človek skonzumuje každý týždeň v priemere až okolo 5 gramov plastu.

Plastové výroby nespôsobujú problémy iba nášmu životnému prostrediu, ale aj našim telám. Odborná analýza No Plastic in Nature po novom odhalila, že jeden človek skonzumuje každý týždeň v priemere až okolo 5 gramov plastu.

Analýza stojí na základoch komplexnej štúdie. Tú má na svedomí austrálska University of Newcastle a známa organizácia World Wide Fund (WWF). Počas jej realizácie boli brané do úvahy výsledky 50 menších štúdií, ktoré sa zameriavali na vplyv mikroplastov na ľudské zdravie a všetko, čo s tým určitým spôsobom súvisí.

“Tieto zistenia by mali konečne prebrať vlády. Plasty neznečisťujú iba naše oceány alebo vodné toky, čo v konečnom dôsledku zabíja podvodný život – sú v každom z nás a my pred nimi nevieme uniknúť. Potrebujeme globálnu akciu, aby sme dokázali krízu vyriešiť,” prezradil medzinárodný riaditeľ WWF Marco Lambertini.

Odborníci tvrdia, že sa v priebehu roka dostane do človeka zhruba 250 gramov plastu. Z pohľadu jedného mesiaca teda hovoríme o 21 gramoch a z pohľadu týždňa zase o 5 gramoch. Približne toľko váži jedna platobná karta od banky.

“Zatiaľ čo výskumníci zisťujú potenciálne negatíve vplyvy plastov na naše zdravie, už dnes vieme, že ide o celosvetový problém, ktorý môže byť vyriešený iba v prípade, že zameriame pozornosť na koreňovú príčinu problému.”

Aby sme dokázali túto príčinu odstrániť, musíme začať razantnejšie obmedzovať produkciu a využívanie plastových výrobkov, ako sú napríklad fľaše alebo iné typy zaužívaných balení z potravinárskeho priemyslu. Nezostáva nám preto nič iné, ako čo najskôr nájsť zdravšiu a predovšetkým ekologickejšiu alternatívu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať