Tesla Model S

Elektromobil Tesla Model S začal horieť počas nabíjania na stanici Supercharger

Automobilka Tesla má na krku ďalší incident. Elektromobil Model S zachvátili len krátko po pripojení k nabíjačke stanice Supercharger obrovské plamene.

Tesla má na krku ďalší incident, počas ktorého zhorel jeden z jej luxusných sedanov. Elektromobil Model S zachvátili len krátko po pripojení k nabíjačke belgickej stanice Supercharger obrovské plamene.

Zatiaľ však nie je úplne jasné, čo za tým stojí. S najväčšou pravdepodobnosťou išlo o technický problém, čo vyústilo až do bodu, kedy vznikol nebezpečný požiar. K podobnému incidentu došlo aj v roku 2016 na území Nórska, podotýka web Electrek.

Miestne média píšu, že majiteľ elektromobilu zaparkoval, pripojil ho k nabíjačke a na krátku chvíľu odišiel. Keď sa vrátil, čakalo ho nemilé prekvapenie. Jeho Model S začal z ničoho nič horieť, ako keby ho niekto polial benzínom a zapálil. Netrvalo dlho a o pár minút neskôr z neho zostala už iba kôpka nepoužiteľného šrotu.

Nadchádzajúce dni by preto malo prebiehať hĺbkové vyšetrovanie prípadu, do čoho bude bez akýchkoľvek pochýb zaangažovaný i samotný výrobca, spoločnosť Tesla. Tá situácia zatiaľ nekomentovala.

TIP REDAKCIE
VAROVANIE pre Slovensko: Čína dvíha prst, hovorí o následkoch návštevy taiwanskej delegácie
Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať