Sankcie sú už cítiť: Gigant Huawei vraj zredukoval výrobu mobilných telefónov

Problémy čínskeho výrobcu sa stupňujú.

0
Huawei

Čierny zoznam Spojených štátov amerických, na ktorom sa ocitol Huawei, má podľa všetkého svoje prvé obete. Gigant totiž kvôli nemu údajne obmedzil produkciu svojich smartfónov. Stalo sa tak v jednej z ázijských fabrík spoločnosti Foxconn, s ktorou už nejaký ten čas spolupracuje.

Na akú dobu, je momentálne otázne, no ak obchodná vojna najbližšie dni neutíchne, môže to byť na dlhšie. S informáciou vyrukoval online plátok South China Morgning Post, pričom ten sa odvoláva na bližšie nešpecifikované zdroje z dodávateľského reťazca čínskeho výrobcu. Tie zároveň uviedli i to, že zatiaľ nevedia presne povedať, či ide o krátkodobé alebo dlhodobé rozhodnutie.

Na novinku upozornil web DSL.

V rámci obmedzenia boli vraj odstavené hneď niekoľké výrobné linky, kde donedávna skladali nové smartfóny. Majiteľ a prevádzkovateľ fabriky, spoločnosť Foxconn, odmietol túto situáciu komentovať. Nevyjadril sa dokonca ani čínsky gigant.

Opatrenie Huawei súvisí s nižším dopytom, čo zapríčinili nedávne sankcie zo strany Spojených štátov amerických. Keďže prišiel o možnosť spolupracovať s americkými spoločnosťami, stratil prístup i k plnohodnotnému operačnému systému Android a dôležitým službám Google.

Áno, je tu ešte dočasná licencia, ta však o pár týždňov vyprší. Situácia sa potom zrejme ešte zhorší. Neistota, ktorá sa momentálne točí okolo jeho mobilných telefónov, v takom prípade zrejme porastie do výšin., a to aj napriek tomu, že je tu plán B. Ľudia si predsa budú musieť na nový operačný systém a ďalšie nevyhnutné zmeny nejaký ten čas zvykať.