Huawei

Sankcie sú už cítiť: Gigant Huawei vraj zredukoval výrobu mobilných telefónov

Čierny zoznam USA, na ktorom sa ocitol Huawei, má podľa všetkého svoje prvé obete. Gigant totiž kvôli nemu údajne obmedzil produkciu svojich smartfónov.

Čierny zoznam Spojených štátov amerických, na ktorom sa ocitol Huawei, má podľa všetkého svoje prvé obete. Gigant totiž kvôli nemu údajne obmedzil produkciu svojich smartfónov. Stalo sa tak v jednej z ázijských fabrík spoločnosti Foxconn, s ktorou už nejaký ten čas spolupracuje.

Na akú dobu, je momentálne otázne, no ak obchodná vojna najbližšie dni neutíchne, môže to byť na dlhšie. S informáciou vyrukoval online plátok South China Morgning Post, pričom ten sa odvoláva na bližšie nešpecifikované zdroje z dodávateľského reťazca čínskeho výrobcu. Tie zároveň uviedli i to, že zatiaľ nevedia presne povedať, či ide o krátkodobé alebo dlhodobé rozhodnutie.

Na novinku upozornil web DSL.

V rámci obmedzenia boli vraj odstavené hneď niekoľké výrobné linky, kde donedávna skladali nové smartfóny. Majiteľ a prevádzkovateľ fabriky, spoločnosť Foxconn, odmietol túto situáciu komentovať. Nevyjadril sa dokonca ani čínsky gigant.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Opatrenie Huawei súvisí s nižším dopytom, čo zapríčinili nedávne sankcie zo strany Spojených štátov amerických. Keďže prišiel o možnosť spolupracovať s americkými spoločnosťami, stratil prístup i k plnohodnotnému operačnému systému Android a dôležitým službám Google.

Áno, je tu ešte dočasná licencia, ta však o pár týždňov vyprší. Situácia sa potom zrejme ešte zhorší. Neistota, ktorá sa momentálne točí okolo jeho mobilných telefónov, v takom prípade zrejme porastie do výšin., a to aj napriek tomu, že je tu plán B. Ľudia si predsa budú musieť na nový operačný systém a ďalšie nevyhnutné zmeny nejaký ten čas zvykať.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať