sony xperia

6 hlavných fotoaparátov od Sony odhaľuje špecifikáciu. Na toto sa môžeme tešiť!

Ešte v priebehu uplynulého týždňa vypláva na povrch informácia, že Sony pracuje na fotoaparáte, ktoré bude pozostávať až zo šiestich snímačov.

Ešte v priebehu uplynulého týždňa vypláva na povrch informácia, že Sony pracuje na hlavnom fotoaparáte, ktorý nebude pozostávať z troch, štyroch a ani z piatich, ale až zo šiestich snímačov. Do dnešného dňa sme však nevedeli, aké čísla možno od tejto zaujímavej inovácie očakávať.

Čo teda vieme? Ako píše web GSMArena, ktorý sa odvoláva na bližšie nešpecifikovaný zdroj, jeden z nadchádzajúcich high-end smartfónov od japonského výrobcu ponúkne kombináciu, kam zakomponuje klasický objektívultra-širokouhlý objektív, zaužívaný teleobjektív pre optické priblíženie záberu vrátane takzvaného Time o Flight (ToF) hardvéru. Ten poslúži na vytváranie prirodzene rozmazaného pozadia za objektom. Disponuje ním napríklad i model P30 Pro od Huawei.

O zostávajúcich dvoch kúskoch zatiaľ nepadlo ani jedno slovo, takže nevieme povedať, na čo konkrétne ich Sony zameria. Zrejme na fotografovanie v zlých svetelných podmienkach.

Ak je únik predsa len pravdivý, maximálne rozlíšenie dosiahne úroveň až 48 Mpx. Hlavný fotoaparát bude ale tvoriť aj 20, 16, 12, 8 a 0,5 Mpx ToF snímač. V dvoch prípadoch hovoríme o variabilnej clone (od f/1.2 do f/2.4), zatiaľ čo v troch o clone, ktorá dosahuje f/2.4.

Technická špecifikácia

  • 48 Mpx hlavný snímač, (f/1.2 – f/2.4)
  • 20 Mpx snímač, (f/1.2 – f/2.4)
  • 16 Mpx snímač, f/2.4
  • 12 Mpx snímač, f/2.4
  • 8 Mpx snímač, f/2.4
  • 0,5 Mpx ToF snímač

Aký model z dielne spoločnosti Sony príde s týmto fotoaparátom ako prvý, zatiaľ netušíme. Oficiálne odhalenie by však mohlo prebehnúť ešte v priebehu druhej polovice tohto roka.

Keď zoberieme do úvahy minuloročné predstavenia smartfónov, tak sa s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme buď počas podujatia IFA 2019, alebo až začiatkom budúceho roka. V tom období sa totiž koná podujatie CES aj MWC.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať