Donald Trump

Obchodná vojna môže skončiť. Čína a USA obnovujú rokovanie, tvrdí Trump

Ekonomický konflikt medzi Čínou a USA by mohol už onedlho nadobro skončiť. Donald Trump má totiž dohodnuté stretnutie s čínskym prezidentom.

Ekonomický konflikt medzi Čínou a Spojenými štátmi americkými by mohol už onedlho nadobro skončiť. Donald Trump má totiž dohodnuté stretnutie s čínskym prezidentom, od ktorého sú obrovské očakávania. Do práce sa ale po novom púšťajú i rokovacie tímy oboch krajín, aby dohodli podmienky.

Vyplýva to z nedávneho oznámenia amerického prezidenta, informuje web CNN. Stretnutie prebehne počas nadchádzajúceho politického podujatia G20 v Japonsku. To je naplánované na budúci týždeň.

“Mám veľmi dobrý vzťah s prezidentom Xi. Uvidíme, čo sa stane. Myslím si, že máme šancu. Čína chce dohodu. Nemajú radi clá,” uviedol sebavedomo Donald Trump na sociálnej sieti Twitter, kde býva obzvlášť aktívny.

“Úprimne, naši ľudia zajtra začínajú rokovania, tím začína rokovať. Čína bude chcieť uzavrieť dohodu. My budeme chcieť uzavrieť dohodu, no musí byť dobrá pre každého.”

Ak by sa obe strany predsa len na niečom dohodli, momentálne prebiehajúca obchodná vojna viac ako určite skončí.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!

V takom prípade prestanú zväčšovať exportné clá a skoncujú so sankciami, ktoré umožnili vznik takzvaných čiernych zoznamov. Bez nich môže spoločnosť Huawei začať opäť normálne fungovať, pretože nadobudne stratený prístup k plnohodnotnému operačnému systému Android a dôležitým súčiastkam pre jej smartfóny.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať