sony xperia

Natrie to Sony všetkým? Nová Xperia má mať až 6 hlavných fotoaparátov

Preteky o čo najvyšší počet hlavných fotoaparátov sa ustálili pri počte troch – štyroch snímačoch obrazu. Výnimkou je snáď len Nokia 9 PureView, ktorá má na zadnej strane päť fotoaparátov. 

Preteky o čo najvyšší počet hlavných fotoaparátov sa ustálili pri počte troch – štyroch snímačoch obrazu. Výnimkou je snáď len Nokia 9 PureView, ktorá má na zadnej strane päť fotoaparátov. 

Aj keď väčší počet fotoaparátov automaticky nemusí predpovedať aj lepšiu kvalitu zachytených záberov, prémiové vlajkové lode dokazujú, že jedna z ciest vedie týmto smerom. Minimálne čo sa univerzálnosti fotografických schopností týka.

Len v týchto dňoch sa začal v Európe predávať top-end model Sony Xperia 1, ktorá má tri primárne fotoaparáty. Po dlhšom čase ide o poriadny vlajkový model od Sony, ktorý môže zaujať početnejšiu skupinu zákazníkov. Predáva sa za 949 EUR.

sony xperia
Sony Xperia 1 s OLED displejom s netradičným pomerom strán 21:9

Japonské Sony sa už nechalo počuť, že rapídne vylepší foto výbavu svojich budúcich modelov. Informácii najnovšie nahráva poznámka od užívateľa s menom Max J., ktorý sa stal známy vďaka presným predpovediam a únikom patriacim ešte nepredstaveným zariadeniam výrobcu Samsung.

Sony teda nie je jeho doménou, no napriek tomu hovorí, že budúci smartfón Sony Xperia, ktorý sa stále vyvíja, bude mať rekordných 6 primárnych fotoaparátov. Na prednej strane sa majú nachádzať ďalšie dva.

TIP REDAKCIE
Nový fenomén? Vlastný čipset plánuje aj Oppo, prísť môže už v roku 2023

V zostave by sme, teoreticky, mali nájsť objektív s optickým priblížením, širokouhlý objektív, snímač pre zaznamenanie hĺbky ostrosti, hlavný fotoaparát a možno dva monochromatické snímače obrazu, ktoré pomôžu pri fotografovaní v zlých svetelných podmienkach.

Aj keď je informácia zaujímavá a pochádza zo spoľahlivého zdroja, stále patrí do kategórie špekulácií. Počkať si jednoducho musíme na ďalšie relevantné správy. Ak Sony takýto smartfón plánuje skutočne predstaviť, skôr ako koncom roka by sme ho neočakávali.

Total
45
Zdieľaní
Total
45
Zdieľať