Shazam

Shazam s novinkou. Po novom rozpozná aj skladby znejúce priamo v smartfóne

Populárnu aplikáciu Shazam prevzala v septembri minulého roka spoločnosť Apple. Stálo ju to 400 miliónov dolárov. Z aplikácie následne zmizli presmerovania na hudobné služby od Google a Amazonu, ale aj otravné reklamy. 

Populárnu aplikáciu Shazam prevzala v septembri minulého roka spoločnosť Apple. Stálo ju to 400 miliónov dolárov. Z aplikácie následne zmizli presmerovania na hudobné služby od Google a Amazonu, ale aj otravné reklamy. 

Shazam teraz získava novú praktickú funkciu, ktorá je vzhľadom na vlastníctvo spoločnosťou Apple paradoxne dostupná len pre užívateľov zariadení s OS Android. Aspoň zatiaľ.

Shazam po novom dokáže identifikovať skladbu, ktorá hrá priamo v zariadení, presnejšie ktorú vydávajú rôzne aplikácie tretích strán. Shazam hudbu rozpozná bez toho, aby ste niektorú z aplikácií museli opustiť.

shazam

V nastaveniach aplikácie musíte pre tieto potreby aktivovať funkciu Pop-up, ktorá si následne vypýta povolenie pre zobrazovanie nad aktívnymi aplikáciami. V užívateľskom prostredí sa potom zobrazí plávajúce tlačidlo. Ťuknutím naň začne prebiehať rozpoznávanie s možnosťou uloženia výsledku do zoznamu identifikovaných skladieb.

Plávajúce tlačidlo v prípade potreby jednoducho vypnete z notifikačnej lišty jedným rýchlym dotykom. Ako to vyzerá, vidíte na snímkach obrazovky v texte.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Aktualizácia aplikácie je už v týchto chvíľach dostupná v obchode Play.

Total
58
Zdieľaní
Total
58
Zdieľať