Oznam na displeji

Prvá krajina na svete: Holandské bankomaty zobrazujú fotky stratených detí

Holandsko je prvou krajinou na svete, ktorá využíva svoje bankomaty aj ako prostriedok na hľadane stratených detí.

Holandsko je prvou krajinou na svete, ktorá využíva svoje bankomaty aj ako prostriedok na hľadane stratených detí. Všetko, čo pre to robí, spočíva v zobrazovaní fotky hľadaného, dostupných informácií a kontaktu.

Pokiaľ by bola pilotná prevádzka úspešná, o čom niet pochýb, projekt čaká expanzia po celej krajine. Tá momentálne prebieha iba na 300 bankomatoch z dielne spoločnosti In2Retail, píše The Verge.

Na ich displejoch sa zobrazujú počas nečinnosti dva typy upozornení. Jedno v prípade, ak nejde o nič vážne, a to druhé zase v prípade, ak existuje veľká šanca, že môže ísť o život. Táto snaha je navyše doplnená ešte aj o rozposlanie SMSiek, zverejnenie statusov na Facebooku a kontaktovanie rádií, aby dali vedieť svojim poslucháčom. Všetko zabezpečuje známa európska organizácia amberalert.eu.

Testované bankomaty sú umiestnené v obchodných strediskách a aj na letiskách. Najviac ich je ale v turistických oblastiach.

TIP REDAKCIE
VAROVANIE pre Slovensko: Čína dvíha prst, hovorí o následkoch návštevy taiwanskej delegácie

Ako už bolo spomínané, Holandsko je prvou krajinou, ktorá začala hľadať stratené deti prostredníctvom siete miestnych bankomatov. Aj keď zatiaľ iba v obmedzenom množstve, všetko nasvedčuje tomu, že o úspech je už dnes postarané.

Stačí sa pozrieť na dostupné štatistiky. Úspešnosť ich snahy totiž dosahuje až 97 percent. Presne toľko detí bolo počas uplynulého roka nájdených.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať