Samsung Galaxy Fold

Tak predsa len: Skladací Galaxy Fold má vraj namierené do obchodov

Skladací smartfón Galaxy Fold z dielne giganta Samsung by sa mal už onedlho objaviť na pultoch obchodov so spotrebnou elektronikou.

Skladací smartfón z dielne giganta Samsung by sa mal už onedlho objaviť na pultoch obchodov so spotrebnou elektronikou. Jeden z vrcholových manažérov spoločnosti vraj prezradil, že si Galaxy Fold budeme môcť zaobstarať už počas nadchádzajúceho mesiaca.

Je však otázne či zoznam zahŕňa aj Slovensko. Zrejme áno. K dispozícii by ale v takom prípade bolo iba pár kusov, a to navyše s poriadne mastnou cenovkou. Nedávno sa totiž hovorilo o sume vo výške okolo 2 000 eur.

Tak vysoká cena sa, samozrejme, odrazí i na hardvérovej výbave, kde je to najlepšie, čo dnes mobilný priemysel ponúka. Na jeden z bokov umiestnili Super AMOLED a do vnútra zase flexibilný Dynamic AMOLED panel vrátane špičkového čipsetu Snapdragon 855. Za zmienku tu ale stoja aj dva selfie fotoaparáty – jeden možno použiť pri zatvorenej a druhý pre zmenu pri otvorenej konštrukcii.

Odloženie predstavenia

Predaj skladacej novinky Galaxy Fold mal odštartovať ešte v apríli, no nakoniec sa tak nestalo. Odloženie termínu má na svedomí hneď niekoľko odhalených nedostatkov so zobrazovacím panelom, ktorý bol vo viacerých známych prípadoch už po pár dňoch používania fyzicky zdeformovaný.

The Verge píše, že za tým môže stáť trčiaca časť konštrukcie priamo pod flexibilným displejom. Na jednom z krajov naň pravdepodobne niečo tlačilo a kvôli tomu sa na mieste po čase spravila malá, no dobre hmatateľná deformácia.

Išlo však iba o jeden z viacerých typov komplikácií, s ktorými sa stretlo viacero technologických novinárov z viacerých kútov sveta. V mnohých prípadoch po tom, čo odstránili ochrannú vrstvu displeja testovaného prototypu.

TIP REDAKCIE
Muž z Indie si objednal iPhone 12. V krabičke našiel dve mydlá

Keďže si niektorí z nich mysleli, že ide o obyčajnú fóliu, tak ju bez váhania jednoducho strhli. Tým však poškodili integritu štruktúry ohybného zobrazovacieho panelu a ten začal pomaličky, ale isto odchádzať.

Odstránené nedostatky

Vďaka úniku možno teda pomerne jednoducho vydedukovať, že Samsung medzičasom odstránil všetky známe nedostatky a už je dostatočné pripravený na spustenie predaja svojej revolučnej novinky pre vyvolených. Ak sú spomínané slová z úst jedného z členov vrcholového manažmentu giganta predsa len skutočné, skladací Galaxy Fold dorazí na pulty v priebehu júla.

Total
48
Zdieľaní
Total
48
Zdieľať