Volocopter

Nad Nemeckom začnú lietať taxíky na elektrinu. Volocopter príde už budúci rok

Premávky vo veľkých mestách už čoskoro odbremení nový typ osobnej prepravy. Tentokrát nejde o tunel Elona Muska, ale o takzvané lietajúce taxíky Volocopter.

Premávky vo veľkých mestách už čoskoro odbremení nový typ osobnej prepravy. Tentokrát nejde o tunel vizionára Elona Muska, ale o lietajúce taxíky, ktoré bude poháňať elektrická energia. Nezvyčajná služba Velocopter by mala byť dostupná pre širokú verejnosť už koncom roka 2020.

Na Slovensko ale tak skoro nedorazí. Spočiatku ju budú môcť využívať iba obyvatelia technologicky pokročilých krajín, ako je napríklad Nemecko alebo Singapur či mesta Dubaj, píše CNN. Ak sa však uchytí, o čom už teraz niet pochýb, čaká ju globálna expanzia do viacerých kútov sveta.

Za avizovanou prepravnou službou stojí špičková nemecká spoločnosť s rovnomenným názvom Volocopter, pričom tá tvrdí, že chce v priebehu jeden dekády týmto spôsobom prepraviť viac ako 100 000 pasažierov.

Do jedného lietajúceho taxíku sa zmestia dvaja ľudia a plne nabitý akumulátor dokáže poskytnúť dostatok šťavy na to, aby preletel 27 kilometrov. Netreba však čakať na nabitie, pretože ho v prípade potreby iba jednoducho vymenia za plný. Ďalší zákazník môže preto takmer ihneď vzlietnuť, čo spolu s pristávaním prebieha vertikálne.

TIP REDAKCIE
Viomi V3 vysávač: Extrémny výkon a najlepší pomer cena/kvalita tohto roka!

Volocopter

Volocopter

Volocopter

Volocopter

Pristávacie plošiny umiestnia na výškové budovy vo viacerých lokalitách väčšieho mesta, aby tak vytvorili jednu komplexnú prepravnú sieť. Objednávanie leteckej prepravy má navyše prebiehať prostredníctvom špeciálnej mobilnej aplikácie, čiže pôjde o niečo, čo funguje podobne ako konkurenčný Uber. Stačí vytiahnuť smartfón, určiť destináciu a potom chvíľu počkať na príchod odvozu.

O cenách ani konkrétnom dátume dostupnosti zatiaľ nepadlo ani jedno slovo. Dozvedeli sme sa iba to, že službu Velocopter čaká komerčný príchod niekedy v závere nadchádzajúceho roka.

Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať