Samsung chystá Galaxy A90: Tešiť sa máme na Snapdragon 855, 5G aj tajomné „Tilt OIS“

Samsung Galaxy A90 má okrem zaujímavých fotoaparátov priniesť aj niečo, čo sme pri Galaxy A zariadeniach nevideli. Špičkový procesor.

Samsung usilovne pracuje na vývoji nových zariadení, ktoré vyzerajú čoraz zaujímavejšie a tajomnejšie. Spoločnosť už dávnejšie avizovala, že nové nápady bude testovať hlavne na Galaxy A sérii zariadení a vyzerá to tak, že od tohto rozhodnutia neupustila.

Pekným príkladom je aj chystaný model Samsung Galaxy A90, ktorý má ponúknuť skutočne bohatú výbavu doplnenú inovatívnymi riešeniami, informoval server GSMArena citujúc informácie z twitterového účtu OnLeaks.

Zariadenie známe ako SM-A905 (4G verzia) má prísť so 6,7-palcovým displejom, v ktorom bude ukrytý snímač odtlačkov prstov a trojitým zadným fotoaparátom. Ten má byť zložený zo 48 Mpx senzora, 12 Mpx senzora a 5 Mpx senzora. Pri fotoaparáte nás však zaujala technológia „Tilt OIS,“ teda optická stabilizácia obrazu, ktorá má niečo spoločné s naklonením.

Samsung pripravuje aj 5G verziu A90-tky, ktorá nesie označenie SM-A908. Tento model má rovnaký displej ako 4G verzia, no trochu inú kombináciu fotoaparátov – 48 Mpx + 8 Mpx + 5 Mpx.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: 4ka zverejnila vianočnú ponuku na rok 2021. Zlacňuje služby aj telefóny!

Jednou z najprekvapujúcejších informácií je fakt, že Galaxy A90 má poháňať špičkový procesor Snapdragon 855. Samsung v Galaxy A smartfónoch vlajkový čipset doteraz nenasadil, ide preto o malú raritu. Je dosť možné, že Samsung je pripravený konkurovať cenovo dostupnejším vlajkovým modelom ako napríklad OnePlus 7 Pro či iným.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať