realme

Realme chystá prvý smartfón so 64 Mpx fotoaparátom. Takýto záber dokázal zhotoviť

Realme je dcérskou značkou čínskeho výrobcu Oppo, ktorá je pomerne úspešná na domácom a indickom trhu a dokonca začína dobývať Európu. Prvým dostupným modelom na starom kontinente je Realme 3 Pro.

Realme je dcérskou značkou čínskeho výrobcu Oppo, ktorá je pomerne úspešná na domácom a indickom trhu a dokonca začína dobývať Európu. Prvým dostupným modelom na starom kontinente je Realme 3 Pro.

Pod značkou Realme vzniká nová, zrejme cenovo prístupnejšia vlajková loď, ktorá prekvapí fotoaparátom. Riaditeľ spoločnosti sa totižto na sociálnej sieti Twitter pochválil fotografiou z pripravovaného smartfónu.

64 Mpx

Táto snímka bola zhotovená 64 Mpx snímačom obrazu GW1 s veľkosťou 1/1.72” z produkcie kórejského výrobcu Samsung, ktorý ho predstavil začiatkom mája. Ak Realme s predstavením nikto nepredbehne, pôjde o prvý smartfón s týmto výkonným snímačom obrazu.

64 Mpx snímač Samsung GW1 produkuje fotografie so 16 Mpx rozlíšením. Pracovať totižto bude na princípe Bayerovej masky, v rámci ktorej spojí štyri susediace pixely (modrý, červený, dva zelené) do jedného väčšieho. Cieľom je pochopiteľne docielenie čo najlepšej kvality obrazu.

TIP REDAKCIE
Realme bude svoje cenovo dostupné smartfóny predávať aj v Európe, prezradil riaditeľ

Aj keď fotka zverejnená riaditeľom Realme vyzerá dobre, je výrazne optimalizovaná, čiže nemôžeme vidieť úplne schopnosti daného snímača obrazu. Riaditeľ nespomína, kedy presne novinku predstavia. Premiéru si ale najskôr odbije na indickom trhu.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať