Opera GX

Toto tu ešte nebolo: Opera GX je nový internetový prehliadač pre gamerov

Tvorca populárneho internetového prehliadača Opera vyrukoval s novinkou pre hráčov, ktorá nesie názov Opera GX.

Tvorca populárneho internetového prehliadača Opera vyrukoval s novinkou pre hráčov, ktorú nazval Opera GX. Ako už napovedá samotný názov, ide o vylepšenú verziu s množstvom nadštandardných funkcií, typickým tmavo-červeným UI a špeciálnymi zvukovými efektami.

Používateľ nového prehliadača sa môže tešiť na konfigurovateľné obmedzovače využívania procesora alebo operačnej pamäte RAM. To znamená, že bude v nastaveniach vedieť manuálne regulovať využívanie jeho hardvéru, aby bolo k dispozícii dostatok výkonu napríklad pre počítačovú hru. Softvér mu navyše zobrazí i konkrétne čísla, vďaka čomu nadobudne prehľad o aktuálnom zaťažení.

Internetovému prehliadaču Opera GX nechýba dokonca ani integrácia chatu zo sociálnych sietí, streamovacej služby Twitch či takzvaná dedikovaná herná karta GX Corner, kde nájdeme aktuálne novinky z herného priemyslu vrátane rôznych akciových ponúk. Integrácia spomínanej služby nám zase poskytne rýchly prístup k upozorneniam o spustení streamu známeho mena alebo k feedu, informuje TechSpot.

Základná téma používateľského prostredia pozostáva z dvoch farieb – čiernej a červenej. Ide teda o typické dizajnové prevedenie produktov pre gamerov, ktoré sa však dá dodatočne zmeniť. Na výber je totiž hneď viacero odlišných tém.

Čo sa týka špeciálnych zvukových efektov novinky, tak za tými stojí človek s menom Rubén Rincón a kapela Berlinist, ktorú preslávil soundtrack z hry Gris. Opera GX preto ponúkne audio, aké momentálne neponúka ani jeden konkurenčný prehliadač. Samozrejme, v prípade potreby ho možno kedykoľvek vypnúť.

Nový internetový prehliadač nájdete priamo na oficiálnej stránke vývojára. Treba ale počítať s tým, že máme zatiaľ česť iba s takzvanou early access verziou, kde môže byť zopár nedostatkov.