Opera GX

Toto tu ešte nebolo: Opera GX je nový internetový prehliadač pre gamerov

Tvorca populárneho internetového prehliadača Opera vyrukoval s novinkou pre hráčov, ktorá nesie názov Opera GX.

Tvorca populárneho internetového prehliadača Opera vyrukoval s novinkou pre hráčov, ktorú nazval Opera GX. Ako už napovedá samotný názov, ide o vylepšenú verziu s množstvom nadštandardných funkcií, typickým tmavo-červeným UI a špeciálnymi zvukovými efektami.

Používateľ nového prehliadača sa môže tešiť na konfigurovateľné obmedzovače využívania procesora alebo operačnej pamäte RAM. To znamená, že bude v nastaveniach vedieť manuálne regulovať využívanie jeho hardvéru, aby bolo k dispozícii dostatok výkonu napríklad pre počítačovú hru. Softvér mu navyše zobrazí i konkrétne čísla, vďaka čomu nadobudne prehľad o aktuálnom zaťažení.

Internetovému prehliadaču Opera GX nechýba dokonca ani integrácia chatu zo sociálnych sietí, streamovacej služby Twitch či takzvaná dedikovaná herná karta GX Corner, kde nájdeme aktuálne novinky z herného priemyslu vrátane rôznych akciových ponúk. Integrácia spomínanej služby nám zase poskytne rýchly prístup k upozorneniam o spustení streamu známeho mena alebo k feedu, informuje TechSpot.

Základná téma používateľského prostredia pozostáva z dvoch farieb – čiernej a červenej. Ide teda o typické dizajnové prevedenie produktov pre gamerov, ktoré sa však dá dodatočne zmeniť. Na výber je totiž hneď viacero odlišných tém.

TIP REDAKCIE
Samsung v roku 2022 predstaví niekoľko tabletov, hodinky aj slúchadlá, ukazuje uniknutý plán

Čo sa týka špeciálnych zvukových efektov novinky, tak za tými stojí človek s menom Rubén Rincón a kapela Berlinist, ktorú preslávil soundtrack z hry Gris. Opera GX preto ponúkne audio, aké momentálne neponúka ani jeden konkurenčný prehliadač. Samozrejme, v prípade potreby ho možno kedykoľvek vypnúť.

Nový internetový prehliadač nájdete priamo na oficiálnej stránke vývojára. Treba ale počítať s tým, že máme zatiaľ česť iba s takzvanou early access verziou, kde môže byť zopár nedostatkov.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať