tesla pickup

Elon Musk: Pickup od Tesly ponúkne lepší výkon ako Porsche 911

Dlhšie avizovaný elektrický pickup z dielne americkej automobilky Tesla nebude vynikať iba v ťažnej kapacite alebo so svojím futuristickým dizajnom.

Dlhšie avizovaný elektrický pickup z dielne americkej automobilky Tesla nebude vynikať iba v ťažnej kapacite alebo so svojím futuristickým dizajnom. Aj keď pôjde o auto do terénu, jeho výkon by mal byť zrovnateľný alebo dokonca ešte lepší ako výkon legendárneho Porsche 911.

Prezradil to sám Elon Musk, a to počas toho, ako sme mali príležitosť počuť i o nezvyčajnom obojživelnom elektromobile. Veľa detailov ale momentálne nevieme.

Výkonom zrejme myslel akceleráciu z nuly na sto kilometrov za hodinu. Túto rýchlosť dokáže najnovší model Porsche 911 Carrera S so základnom výbavou nabrať iba za 3,7 sekundy, čo znamená, že podobné číslo možno očakávať aj od chystaného elektrického pickupu.

Novinka z dielne spoločnosti Tesla príde s cenovkou, ktorá bude štartovať na približne 50 000 eurách. K plnohodnotnému predstaveniu dôjde podľa dostupných informácií počas tohtoročného leta. Keď sa tak stane, dozvieme sa podstatne viac detailov, vrátane dátumu dostupnosti. Nezostáva nám teda nič iné, ako si ešte nejaký ten týždeň počkať.

TIP REDAKCIE
Pedál až na podlahu: MacBook Pro s M1 Max získa režim, ktorý využije kapacity nového čipu naplno

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať