qr kod

POZOR na túto čítačku QR kódov z obchodu Play, môže vás stáť nemalé peniaze

QR kódy dokážu prečítať aplikácie fotoaparátov mnohých smartfónov. Pre tie, ktoré to nedokážu, existujú aplikácie tretích strán, ktorých je hneď niekoľko. Niektoré sú lepšie, iné zase horšie.

QR kódy dokážu prečítať aplikácie fotoaparátov mnohých smartfónov. Pre tie, ktoré to nedokážu, existujú aplikácie tretích strán, ktorých je hneď niekoľko. Niektoré sú lepšie, iné zase horšie.

To je aj príklad aplikácie s krkolomným názvom QR Code Reader-Barcode Scanner & QR Code Scanner, na ktorú upozornil web AndroidPolice. Aplikáciu si po celom svete počas svojej existencie stiahlo viac ako jeden milión užívateľov.

Jej autor podľa záznamu v obchode Play nemá na konte žiadnu inú aplikáciu. Možno sa rozhodol, že z tej aktuálnej a podľa počtu stiahnutí aj úspešnej, vydoluje nejaké peniaze.

Po spustení aplikácie a odsúhlasení podmienok vás QR čítačka vyzve, aby ste si aktivovali bezplatnú trial verziu. Tá má platnosť len tri dni. Následne je aplikácia spoplatnená sumou 99,99 EUR. Informácia o cene je v rozhraní uvedená veľmi malým písmom, čo nie je až také neobvyklé.

qr citacka

Niektorí užívatelia však popisujú, že im aplikácia stiahla peniaze aj napriek tomu, že stihli spoplatnený model opustiť ešte pred skončením dočasnej bezplatnej verzie. Aplikácia aj preto začala získavať negatívne recenzie, ktoré autori dorovnali pravdepodobne falošnými 5-hviezdičkovými hodnoteniami.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi

Ak sa aj spoplatnenej verzii vyhnete, QR Code Reader-Barcode Scanner & QR Code Scanner vás bude zahlcovať reklamnými oznámeniami, a to aj niekoľkokrát denne. Nevyzerá to, že aplikácia hrubo porušuje niektorú z podmienok obchodu Play.

Jej prevádzka je minimálne na hrane a užívateľovi oveľa viac škodí, než by mu mala byť nápomocná. Pokiaľ čítačku QR kódov potrebujete, skúste túto.

Neobsahuje žiadne reklamy a od užívateľov žiada len minumum povolení, ktoré sú potrebné pre jej chod. Okrem skenovania QR a čiarových kódov ich dokáže aj vytvárať.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať