Koncept PS5

Konzola PlayStation 5 odhaľuje ďalšie detaily. 120 Hz aj generačný cross-play!

8K, ray tracing, spätná kompatibilita, SSD disk a po novom aj 120 Hz obnovovacia frekvencia vrátane generačného cross-play. Toto je PlayStation 5.

8K rozlíšenie, technológia ray tracing, spätná kompatibilita, rýchly SSD disk a po novom aj 120 Hz obnovovacia frekvencia vrátane generačného cross-play. Nadchádzajúca konzola PlayStation 5 od Sony nám opäť trošku poodhalila svoju výbavu a funkcionalitu, s ktorou príde na pulty obchodov.

Za informáciami tentokrát stojí sám šéf značky PlayStation. Jim Ryan v nedávnom rozhovore pre web CNET prezradil, že nová generácia umožní hráčom pri prechode z jednej hernej konzoly na druhú (z PS4 na PS5 a späť) zachovať ich aktuálny herný progres. Všetko bude totiž uložené na serveroch, takže nemusia mať absolútne žiadne obavy zo straty uložených dát.

Rovnako sme sa ale dopočuli o výstupe s vysokou obnovovacou frekvenciou, ktorá vraj dosiahne 120 Hz. Používateľ by mal mať navyše k dispozícii manuálne nastavenia grafiky, kde dostane na výber z viacerých úrovní rozlíšenia, aby mohol ovplyvňovať fps. Sľubované 8K síce ponúkne bohaté detaily, no v takom prípade klesne počet snímok za sekundu.

SSD aj ray tracing

Pred niekoľkými dňami padla zmienka aj o SSD disku či pokročilej vizuálnej technológii ray tracing, ktorú spopularizovala spoločnosť NVIDIA s jej novými grafickými kartami RTX. Obe veci budú vraj tiež súčasťou výbavy konzoly PlayStation 5.

Prítomnosť SSD otvorí dvere citeľne rýchlejšiemu načítavaniu hier, čo sme mohli vidieť na nedávnej autentickej demonštrácii. To, čo titulu Spider-Man na PlayStation 4 trvalo približne 15 sekúnd, zvládla nadchádzajúca generácia približne za 1 sekundu.

Technológia ray tracing zase spraví z obrazu pred používateľom hernej konzoly šialené vizuálne ródeo, pretože obohatí grafiku o takzvané sledovanie lúčov. Keď v hre niečo vybuchne alebo niekto vystrelí, vzniknutý záblesk sa v tom momente odrazí od každého jedného lesklého povrchu ako v reálnom svete okolo nás.

Kedy ju predstavia?

Je viac ako nepravdepodobné, že sa PlayStation 5 dočkáme počas tohtoročného podujatia E3. Deň D by mal podľa odborného odhadu renomovaného analytika s menom Michael Pachter prebehnúť až počas roka 2020, kedy podľa všetkého spoznáme i nový Xbox.

Total
73
Zdieľaní