Koncept PS5

Konzola PlayStation 5 odhaľuje ďalšie detaily. 120 Hz aj generačný cross-play!

8K, ray tracing, spätná kompatibilita, SSD disk a po novom aj 120 Hz obnovovacia frekvencia vrátane generačného cross-play. Toto je PlayStation 5.

8K rozlíšenie, technológia ray tracing, spätná kompatibilita, rýchly SSD disk a po novom aj 120 Hz obnovovacia frekvencia vrátane generačného cross-play. Nadchádzajúca konzola PlayStation 5 od Sony nám opäť trošku poodhalila svoju výbavu a funkcionalitu, s ktorou príde na pulty obchodov.

Za informáciami tentokrát stojí sám šéf značky PlayStation. Jim Ryan v nedávnom rozhovore pre web CNET prezradil, že nová generácia umožní hráčom pri prechode z jednej hernej konzoly na druhú (z PS4 na PS5 a späť) zachovať ich aktuálny herný progres. Všetko bude totiž uložené na serveroch, takže nemusia mať absolútne žiadne obavy zo straty uložených dát.

Rovnako sme sa ale dopočuli o výstupe s vysokou obnovovacou frekvenciou, ktorá vraj dosiahne 120 Hz. Používateľ by mal mať navyše k dispozícii manuálne nastavenia grafiky, kde dostane na výber z viacerých úrovní rozlíšenia, aby mohol ovplyvňovať fps. Sľubované 8K síce ponúkne bohaté detaily, no v takom prípade klesne počet snímok za sekundu.

SSD aj ray tracing

Pred niekoľkými dňami padla zmienka aj o SSD disku či pokročilej vizuálnej technológii ray tracing, ktorú spopularizovala spoločnosť NVIDIA s jej novými grafickými kartami RTX. Obe veci budú vraj tiež súčasťou výbavy konzoly PlayStation 5.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Prítomnosť SSD otvorí dvere citeľne rýchlejšiemu načítavaniu hier, čo sme mohli vidieť na nedávnej autentickej demonštrácii. To, čo titulu Spider-Man na PlayStation 4 trvalo približne 15 sekúnd, zvládla nadchádzajúca generácia približne za 1 sekundu.

Technológia ray tracing zase spraví z obrazu pred používateľom hernej konzoly šialené vizuálne ródeo, pretože obohatí grafiku o takzvané sledovanie lúčov. Keď v hre niečo vybuchne alebo niekto vystrelí, vzniknutý záblesk sa v tom momente odrazí od každého jedného lesklého povrchu ako v reálnom svete okolo nás.

Kedy ju predstavia?

Je viac ako nepravdepodobné, že sa PlayStation 5 dočkáme počas tohtoročného podujatia E3. Deň D by mal podľa odborného odhadu renomovaného analytika s menom Michael Pachter prebehnúť až počas roka 2020, kedy podľa všetkého spoznáme i nový Xbox.

Total
73
Zdieľaní
Total
73
Zdieľať