playstation 5

PlayStation 5 bude pekelne rýchla: VIDEO porovnanie s PlayStation 4 Pro!

Spoločnosť Sony v prebehu prezentácie týkajúcej sa firemnej stratégie ukázala hosťom okrem iného rýchlosť konzoly novej generácie.

Spoločnosť Sony v prebehu prezentácie týkajúcej sa firemnej stratégie okrem iného ukázala hosťom aj rýchlosť konzoly novej generácie v porovnaní so súčasným modelom PlayStation 4 Pro.

Za „konzolou novej generácie“ sa samozrejme ukrýva PlayStation 5. Video z prezentácie, ktoré zachytil Takashi Mochizuki‏, zobrazuje rozdiel v rýchlosti pri načítaní hry, ktoré je v prípade novej generácie takmer okamžité.

To isté platí o načítavaní komplexnej, graficky náročnej scenérie. Významný pokrok v rýchlosti má mať na svedomí poriadne zvýšenie grafického výkonu a optimalizácia cloudového systému PlayStation Now pre online hranie.

Mimochodom, výrobca Sony uzavrel strategické partnerstvo so spoločnosťou Microsoft s cieľom vylepšiť práve cloudovú infraštruktúru služby PS Now.

Sony PlayStation 5 má poháňať 8-jadrový procesor AMD Ryzen vyrobený 7 nm architektúrou Zen 2. Sekundovať mu má grafika Radeon Navi s podporou pre technológiu ray-tracing.

Nová konzola, ktorá je oficiálne stále označovaná iba ako konzola novej generácie, príde na trh zrejme až budúci rok, teda v 2020. Ťažko zatiaľ hovoriť o cene a ďalších vlastnostiach. Nadšenci a fanúšikovia by si ale mali prísť na svoje.

Total
39
Zdieľaní