vzdialena plocha

Google vypína ďalšiu aplikáciu: Vzdialená plocha Chrome bude len na webe

Spoločnosť Google 30. júna vypne mobilnú aplikáciu Vzdialená plocha Chrome, pomocou ktorej môžu užívatelia získať vzdialený prístup k počítaču.

Spoločnosť Google 30. júna vypne mobilnú aplikáciu Vzdialená plocha Chrome, pomocou ktorej môžu užívatelia získať vzdialený prístup k počítaču. Funkcia bude k dispozícii aj naďalej, prostredníctvom webového rozhrania. 

To je už nejaký čas dostupné pre všetkých užívateľov. Mobilná aplikácia je pomerne zastaralá a ak si ju teraz stiahnete, vyzve vás, aby ste prešli na webové rozhranie. To je, naopak, moderné a veľmi jednoduché.

Stačí prejsť na túto adresu a zvoliť, či chcete prístup k svojmu počítaču niekomu udeliť, alebo či sami chcete vzdialený počítač ovládať. V prvom prípade vás systém vyzve na stiahnutie rozšírenia Chrome Remote Desktop Host z obchodu Chrome Web Store, pomocou ktorého vygenerujete špeciálny prístupový kód.

vzdialena plocha
Vzdialená plocha Chrome

V prípade druhom musíte v rozhraní zadať tento bezpečnostný kód, ktorý vám udelí užívateľ cieľového počítača. Primárne táto funkcia slúži ako technická podpora. Menej zdatnému užívateľovi, napr. členovi rodiny, môžete pomôcť s nastaveniami počítača a jeho funkciami na diaľku.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Prístup k počítaču udeľujte len dôveryhodným osobám. Prístupový kód je jednorazový. To znamená, že sa dá použiť len raz, pre jeden aktívny prístup k PC. Jeho platnosť po vygenerovaní vyprší po 5 minútach.

Celý systém je užívateľsky priateľský a jednoduchý. Vzdialený prístup k PC by mal dokázať nastaviť skutočne každý. Presvedčiť sa o tom môžete na adrese remotedesktop.google.com.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať