Mapy Google získavajú zaujímavé vylepšenie. Kontrolujú dodržiavanie trasy

Aplikácia vás upozorní v momente, keď vybočíte z plánovaného smeru jazdy o 500 metrov.

0
FOTO: Ingo Joseph - Pexels.com

Mapy Google sú bezprostredne jednou z najpoužívanejších služieb z dielne giganta. Práve preto sú podchvíľou obohacované o zaujímavé novinky, ktoré komunita v drvivej väčšine prípadov ocení. Inak tomu nie je ani v tomto prípade.

Aplikácia totiž práve získala podporu pre hlásenie o nedodržaní plánovej trasy. Nová funkcia upozorní používateľa v momente, keď vybočí z plánovaného smeru jazdy o 500 metrov.

Android Police

Bezpečnosť na prvom mieste

Ide o funkciu zameranú na bezpečnosť, čiže ochranu používateľa, ktorá sa síce veľmi nehodí v prípade, keď ste sami v aute, no môže zachrániť niekoho, kto si napríklad v noci sadne do taxíku v neznámom meste a stane sa obeťou únosu.

Áno, toto sú pre niektorých už možno priveľké konšpirácie, no nanešťastie sa takéto veci dejú a je skvelé, že Google myslí naozaj na všetko.

Samozrejme, väčšia šanca je, že taxikár si jednoducho zvolí dlhšiu trasu len preto, aby z vás dostal viacej peňazí. Pokiaľ si však zvolí príliš veľkú obchádzku, Mapy Google ho odhalia.

TIP REDAKCIE
Okamžitý prepis je aplikácia od Google, ktorá uľahčuje život nepočujúcim

Funkcia sa aktuálne testuje na území Indie, čiže zatiaľ u nás nie je dostupná. Podobný scenár, čo sa týka dostupnosti, sa však opakoval už pri viacerých vylepšeniach, čiže je len otázkou času, kedy sledovanie trasy dorazí aj k nám.