Novinka od LG

LG predstavil šialený 38″ monitor so 175 Hz, WQHD rozlíšením a 1 ms odozvou

Po novom hernom monitore z dielne spoločnosti Samsung sme sa dočkali ďalšieho herného kúsku, za ktorým tentokrát stojí LG.

Po novom hernom monitore z dielne spoločnosti Samsung sme sa dočkali ďalšieho herného kúsku, za ktorým tentokrát stojí LG. A aj keď nedostal 240 Hz obnovovaciu frekvenciu, stále má niečo, vďaka čomu vytŕča z davu. Až 38-palcová obluda s IPS panelom ponúka odozvu o veľkosti iba 1 milisekundy.

Ide o jednu z dvoch horúcich noviniek modelového radu LG UltraGear. Ako píše web TechSpot, obe uzreli svetlo sveta počas podujatia E3, kde padla reč na technickú špecifikáciu a aj na samotnú cenu či dostupnosť.

Okrem 27″ monitora bude k dispozícii 38″ alternatíva pre tých najnáročnejších, ktorá dostala WQHD rozlíšenie (3 840 x 1 600 pixelov), zaoblenú konštrukciu, svietivosť 450 nitov, HDR, 175 Hz obnovovaciu frekvenciu vrátane 1 ms odozvy. Za zmienku tu ale nepochybne stojí aj 98-percentné pokrytie farebného rozsahu DCI-P3, prítomnosť osvetlenia Sphere Lighting 2.0 či podpora pre kľúčovú technológiu G-Sync.

Novinky od LG
Novinky od LG

Potenciálni používatelia oboch kúskov môžu okrem iného počítať i s viacerými hernými režimami alebo s takzvaným stabilizátorom čiernej farby. Konektivita monitorov zase zahŕňa DisplayPort, HDMI a USB 3.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra

Dostupnosť noviniek je hlásená na júl. V prípade 38-palcovej obludy treba však počítať s tým, že si výrobca vypýta až okolo 2 000 eur. Tak pokročilá hardvérová výbava má predsa svoju cenu.

Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať