Nový monitor od Samsungu

Monitor pre fajnšmekrov: Samsung predstavil novinku s 240 Hz frekvenciou!

Samsung prináša nový herný monitor CRG5, ktorý síce dostal iba Full HD rozlíšenie, no za to disponuje niečím, čo uprednostní mnoho hráčov.

Juhokórejský gigant prináša nový herný monitor, ktorý síce dostal iba Full HD rozlíšenie, no zato disponuje niečím, čo uprednostní mnoho hráčov. Obnovovacia frekvencia modelu Samsung CRG5 dosahuje šialených 240 Hz.

Novinku sme spoznali počas tohtoročného podujatia E3, kde padla zmienka i o dostupnosti alebo cene. Predaj začne od júla a potenciálni záujemcovia by si mali pripraviť okolo 400 eur.

Monitor CRG5 ponúka okrem nadštandardnej obnovovacej frekvencie kontrast v pomere 3000:1, svietivosť o veľkosti 300 nitov a slušné pozorovacie uhly. Ako je príležitosť vidieť na obrázku, používateľ sa môže tešiť aj na veľmi tenučké rámiky okolo obrazovky či mierne zaoblené konštrukčné prevedenie. A to vrátane G-Sync kompatibility, informuje TechSpot.

V útrobách sa však i napriek tomu nenachádza takzvaný G-Sync čip, čo umožnilo spoločnosti Samsung dostať cenovku na tak nízku úroveň. Preto treba počítať s čiastočne obmedzenou synchronizáciou s grafickou kartou.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

Na zadnej strane monitora CRG5 sú umiestnené celkovo štyri porty. Ide o DisplayPort vo verzii 1.2, 2x HDMI a jeden port pre pripájanie 3,5 mm jacku od audio príslušenstva.

Total
38
Zdieľaní
Total
38
Zdieľať