Ilustračný obrázok

Huawei vyvíja samojazdiace autá. Prvý kúsok by mal prísť v roku 2021

Huawei sa neangažuje iba v mobilnom či telekomunikačnom priemysle, ale aj v automobilovom. Jeho umelá inteligencia bude súčasťou výbavy viacerých vozidiel.

Huawei sa neangažuje iba v mobilnom či telekomunikačnom priemysle, ale aj v automobilovom. Autá zatiaľ síce nevyrába, no jeho umelá inteligencia bude onedlho podstatnou súčasťou výbavy viacerých noviniek od renomovaných značiek, ako je napríklad Audi alebo japonská Toyota.

Čínsky gigant totiž už dlhšie pracuje s viacerými automobilkami z viacerých kútov sveta, aby obohatil ich nadchádzajúce produkty o samojazdiace kapacity. Túto zaujímavú informáciu prezradil člen vrcholového manažmentu spoločnosti pre Financial Times, pričom podotkol, že prvý kúsok uvidíme na cestách v priebehu roka 2021.

Redaktori spomínaného webu sa dokonca dostali i k autentickému videu, kde vraj mali jedinečnú príležitosť vidieť samojazdiace Audi priamo v akcii.

Čo sa týka vyvíjaného autonómneho systému z dielne Huawei, jeho kapacity budú spočiatku dosahovať predposlednú, čiže 4. úroveň. Pôjde teda o takmer plnohodnotného autopilota, z ktorého sa postupom času stane plnohodnotný. Len pre porovnanie, dnešný systém v elektromobiloch Tesla dosahuje niečo medzi 2. a 3. úrovňou.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €

Avizované samojazdiace autá by mali byť k dispozícii ako v Číne, tak aj v Európe. Momentálne ale nevieme, či pôjde o niektorý zo súčasných modelov na spotrebiteľskom trhu alebo príde niečo úplne nové. Vyvíjaný systém môže byť súčasťou áut s elektrickými i so spaľovacími motormi.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať