Obojživelné auto

Tesla neprestáva prekvapovať: Navrhla elektromobil, ktorý vie plávať pod vodou!

Elon Musk nás opäť prekvapil svojím nápadom. Tentokrát sme sa dopočuli, že automobilka Tesla navrhla taký typ elektromobilu, aký bol zatiaľ iba vo filmoch.

Elon Musk nás opäť prekvapil svojím nápadom. Po kolonizácii Marsu, raketovom pohone pre elektrické žihadlo Roadster 2 a tuneloch pod zemou sme sa tentokrát dopočuli, že automobilka Tesla navrhla taký typ elektromobilu, aký bol zatiaľ iba vo filmoch. Vie totiž plávať aj sa potápať.

Na spotrebiteľskom trhu ho tak skoro ale neuvidíme. Ak teda vôbec príde, pretože ako tvrdí vizionár, dopyt po takzvanom obojživelnom automobile bude veľmi chabý. Preto tu existuje naozaj iba malá pravdepodobnosť, že začnú niečo také v neďalekej budúcnosti predávať.

Ako píše web Electrek, zmienka o nezvyčajnom elektromobile padla počas stretnutia investorov spoločnosti Tesla, kde jeden z prítomných položil otázku, či plánujú vyrobiť vodné auto. Keď to počul Elon Musk, tak sa v tom momente zasmial a hneď na to prezradil jedno malé tajomstvo, o akom sme veru ešte nepočuli.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra

“Je vtipné, že si spomenul práve toto… momentálne máme dizajn ponorkového auta, ako je to z filmu The Spy Who Loved Me – Lotus, ktorý menil svoju podobu na ponorku,” odpovedal vizionár, pričom dodal, že by ho vedeli bez problémov priniesť na svet. A aj keď by ho takmer nikto nekupoval, môžu aspoň napínať svaly, aby každý vedel, čoho všetkého je automobilka Tesla vôbec schopná.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať