emui

Huawei P30 Pro získava aktualizáciu! Vylepšuje fotoaparát, snímač odtlačkov a viac

Ak ste si zadovážili jeden z najlepších foto mobilov sveta, Huawei P30 Pro, v blízkej budúcnosti očakávajte doručenie softvérovej aktualizácie.

Ak ste si zadovážili jeden z najlepších foto mobilov sveta, Huawei P30 Pro, v blízkej budúcnosti očakávajte doručenie softvérovej aktualizácie, ktorá vlastnosti tohto zariadenia zase o niečo vylepší. 

Softvéroví inžinieri už pracujú na novej verzii EMUI 10, ktoré bude založené na OS Android 10 Q. Zatiaľ sa však musíme uspokojiť so stabilnou zostavou, softvérovým balíčkom EMUI 9.1.0.178, ktorý prináša viac ako len kozmetické vylepšenia, upozorňuje server XDA.

Po aktualizácii môžete v nastaveniach obrazovky aktivovať novú funkciu, DC stmievanie, ktoré eliminuje blikanie displeja pri najnižších úrovniach jasu. Vývojári vylepšili prepojenie cez Bluetooth, ktoré padne vhod hlavne pri audio príslušenstve.

Rýchlejšia odozva zabezpečí lepšiu synchronizáciu zvuku bez neželaných oneskorení, čo sa dá oceniť pri sledovaní videí, počúvaní filmov alebo hraní hier s nasadenými bezdrôtovými slúchadlami.

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro. Foto Lukáš Zachar

V súvislosti s výkonným fotoaparátom tvorcovia prestavili podanie farieb tak, aby pôsobili prirodzenejšie a uveriteľnejšie. Okrem toho opravili zlé zobrazovanie videí natočených prednou kamerou.

Vývojári tiež optimalizovali snímač odtlačkov prstov, ktorý by mal pracovať rýchlejšie a spoľahlivejšie. Je možné, že si užívatelia budú musieť v zariadení opätovne registrovať. Správy a upozornenia sa po aktualizácii budú zobrazovať na obrazovke uzamknutia aj v prípade, ak je nastavená živá tapeta.

Vo finálne autori pripravili obvyklé vylepšenia stability celého systému, ktoré prispejú k spoľahlivejšiemu a svižnejšiemu chodu celého zariadenia.

Čerstvá aktualizácia pre Huawei P30 Pro sa bude šíriť postupne, preto netreba očakávať, že sa zobrazí ihneď. V najbližších dňoch alebo skôr týždňoch sa však určite ohlási.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať