Apple prichádza s novou aplikáciou iCloud for Windows. Čo ponúka?

Aplikácia iCloud for Windows v podstate zhŕňa dohromady všetky dôležité pomôcky, ako napríklad iCloud Drive, iCloud Photos, Mail, kalendár a mnohé ďalšie.

Apple včera vydal celkom novú aplikáciu navrhnutú pre desktopy. Nesie názov iCloud for Windows a používateľom produktov od Apple umožňuje využívať obsah ich cloudového úložiska aj na počítačoch s Windows 10, informoval server MacRumors.

Aplikácia iCloud for Windows spolu zhŕňa všetky dôležité pomôcky, ako napríklad iCloud Drive, iCloud Photos, Mail, kontakty, kalendár, pripomienky, záložky v prehliadači Safari a mnohé ďalšie.

Podľa  slov Microsoftu je iCloud poháňaný tou istou technológiou ako aj OneDrive Files On-Demand Feature, vďaka ktorej môžu byť používatelia mobilných zariadení aktívnejší aj offline, pričom taktiež majú možnosť rýchlejšieho zdieľania súborov na iOS.

MacRumors

Pribudnú nielen zaujímavé, ale aj užitočné novinky

Ako sme už avizovali vyššie, noviniek spojených s príchodom iCloud for Windows je naozaj mnoho. Medzi tie najzaujímavejšie s istotou patrí iCloud Photos, vďaka ktorej sa všetky fotografie a videá, ktoré zaznamenáte na váš telefón či tablet od Apple, automaticky stiahnu aj do počítača. Ďalej nesmieme vynechať ani Zdieľané albumy, čo je funkcia, vďaka ktorej môžete zdieľať vybrané fotografie či videá s vašimi priateľmi či rodinou.

MacRumors

Čo sa týka dokumentov, po novom vám stačí jednoducho presunúť vybrané súbory na iCloud Drive, vďaka čomu budú vždy dostupné z ktoréhokoľvek zariadenia. V skratke ešte spomenieme automatickú synchronizáciu emailov, kontaktov, kalendára či záložiek v prehliadači.

iCloud for Windows je na stiahnutie dostupný už od včera, a to na Microsoft Store.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať