Apple a Google nemali šancu: Amazon je firma s najväčšou hodnotou na svete

Amazon je spoločnosť, ktorú od úplných základov vypracoval jej zakladateľ, Jeff Bezos. Po dlhých rokoch sa znej stala firma s najväčšou hodnotou na svete.

Amazon je spoločnosť, ktorú od úplných základov vypracoval jej zakladateľ, Jeff Bezos. Po dlhých rokoch sa znej stala firma s najväčšou hodnotou na svete, nasvedčujú výsledky zoznamu BrandZ od výskumnej firmy Kantar. Amazon bol ešte minulý rok „len“ 3. najhodnotnejšou firmou, tento rok sa mu podaril husársky kúsok – predbehol Apple aj Google.

Amazon má podľa BrandZ hodnotu až 315 miliárd dolárov, zatiaľ čo Apple a Google sa držia na hodnote 309 miliárd, resp. 251 miliárd.

Najhodnotnejšia sa nerovná najbohatšia

Pri novom rebríčku je nutné pripomenúť si, že najhodnotnejšia spoločnosť nie je to isté ako spoločnosť s najväčšou trhovou kapitalizáciou. V trhovej kapitalizácii vedie Microsoft1 016 miliardami dolárov, na druhom mieste je Amazon (916 miliárd), na treťom Apple (751 miliárd) a na štvrtom je Google (750 miliárd).

Až 8 z 10 spoločností s najväčšou hodnotou je amerických. V zozname sa mihli mená ako VISA, Facebook či McDonald’s. Zvyšné dve firmy pochádzajú z Číny. Ide o technologického giganta Tencent a o Alibaba Group.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať