Nábytok Rognan

IKEA prináša robotický nábytok, ktorý šetrí priestor

IKEA vyrukovala s novinkou, akú len tak hocikde nenájdete. Ide o špeciálny nábytok Rognan, ktorý vie ušetriť pár metrov štvorcových.

Švédska spoločnosť IKEA vyrukovala s novinkou, akú len tak hocikde nenájdete. Ide o špeciálnu nábytkovú zostavu Rognan, ktorá vie svojmu používateľovi ušetriť pár metrov štvorcových.

Keďže je nábytok robotizovaný, stlačenie jedného tlačidla vysunie či zasunie posteľ alebo zmení jeho aktuálnu polohu. Preto netreba s ničím manuálne manipulovať. O špinavú prácu sa tu postarajú prítomné technológie.

Rognan vznikol pre tých, ktorí žijú v menších bytoch. Vďaka jeho pomoci vedia totiž ušetriť približne osem metrov štvorcových. Nie je to síce veľa, no ak je k dispozícii málo priestoru, určite pomôže aj to.

Čo sa týka zostavy, tak robotizovaný nábytok tvorí vysúvacia posteľ, vysúvací stolík, pár skríň a šikovná pohovka na oddychovanie. Všetky ovládacie tlačidlá sú umiestnené na jednom mieste, ktoré nájdeme na bočnej strane.

“Namiesto vyrobenia menšieho nábytku ho dokážeme pretransformovať do takej podoby, akú v danej chvíli potrebujete. Keď spíte, nepotrebujete pohovku. Keď nosíte šaty, nepotrebujete posteľ,” uviedla na margo novinky Seana Strawn, vývojárka produktov z radov výrobcu IKEA.

TIP REDAKCIE
To bolo rýchle: Dbrand upravil svoje kryty pre PlayStation 5. Bude to Sony stačiť?

Rognan vznikol v spolupráci s americkou spoločnosťou Ori a už čoskoro by mal byť dostupný pre širokú verejnosť. Zatiaľ ale iba v Hongkongu a Japonsku. K niečomu takému dôjde v priebehu roka 2020. O ostatných trhoch zatiaľ nepadlo ani jedno slovo.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať