Mercedes vraj vytiahne eso: Jeho nový elektromobil má na muške Teslu Model 3!

Nemecký gigant z automobilového priemyslu údajne kuje plány, ktoré súvisia s odhalením nového elektromobilu. Pôjde o konkurenta Modelu 3.

Nemecký gigant Mercedes-Benz údajne kuje plány, ktoré súvisia s odhalením nového elektromobilu. Ak by tak predsa len bolo, môžeme očakávať malý sedan s podobnou cenovkou, s akou je k dispozícii aj najdrahšia verzia populárneho Modelu 3 z dielne americkej Tesly.

Štvorkolesová novinka by mala niesť názov Mercedes-Benz EQE, čo naznačuje, že pôjde o kompaktnejšieho súrodenca plnohodnotného sedanu EQS. Čo sa týka predstavenia, dostupné informácie z webu Autocar hovoria o roku 2022. Zaujímavé však je, že tie pôvodne pochádzajú z verejne dostupných dokumentov od Čínskeho ministerstva informatiky a technológií. Preto ide o veľmi nezvyčajný únik.

Informácie spomínajú ale okrem iného aj dojazd či dva výkonné elektromotory, ktoré si rozdelia predný a zadný náhon, aby išla energia do všetkých štyroch kolies. Plne nabitý akumulátor vraj zvládne prejsť 600 kilometrov, čo nie je ani zďaleka vôbec zlé. Odrazí sa to však na cene, pretože tá by mala vystreliť až na 65 000 eur. Otázne je už iba to, či na uvedenom čísle začína alebo končí.

TIP REDAKCIE
Remaster GTA 3, Vice City a San Andreas: Dátum vydania a systémové požiadavky

V Nemecku aj Číne

Samotná výroba malého sedanu prebehne ako na území Nemecka, tak aj na území Číny. A to vďaka spolupráci medzi spoločnosťou Mercedes-Benz a jej obchodným partnerom z Pekingu. Ten plánuje v momentálne vznikajúcej fabrike za 1,3 miliardy eur produkovať približne 70 000 kusov ročne, píše Electrek a zároveň podotýka, že sa môžeme tešiť ešte na jednu dôležitú súčasť modelového radu EQ.

Ešte v priebehu tohto roka zrejme spoznáme malé elektrické SUVčko s názvom EQB.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať